ورود به ونیز پولی می شود

ورود به ونیز پولی می شود

مقام های «ونیز» رزرو و پرداخت بهای ورودی را برای مسافران یک روزه این شهر تاریخی الزامی می کنند.


به گزارش لذت سفر به نقل از گاردین، مسؤولان شهر «ونیز» برای مدیریت ازدحام جمعیت در مرکز تاریخی این شهر، مسافرانی که برای بازدید یک روزه به این شهر سفر می کنند را به پرداخت مبلغی بعنوان ورودی و رزرو ملزم می کنند.
مسؤولان این شهر همینطور اعلام کردند: این مقررات جدید از شانزدهم ژانویه سال ۲۰۲۳ (۲۶ دیماه ۱۴۰۱) اعمال خواهد شد.
بدین سان توریستهایی که تصمیم دارند شب را در هتل ها یا سایر اقامتگاه ها سپری نکنند، باید از قبل به صورت آنلاین برای روزی که قصد بازدید از ونیز را دارند، رزرو انجام دهند و بهایی را که به ازای هر نفر از ۳ تا ۱۰ یورو متغیر است، بپردازند.
خاطیانی که نتوانند ثابت کنند بازدید از شهر را رزرو کرده اند، جریمه می شوند که مبلغ آن امکان دارد تا ۳۰۰ یورو برسد.
حدود ۸۰ درصد از توریستهایی که وارد ونیز می شوند، فقط برای یک روز از این شهر بازدید می کنند. در سال ۲۰۱۹، سالی که هنوز ویروس کرونا همه گیر نشده بود، ۱۹ میلیون نفر فقط برای یک روز از ونیز بازدید کردند و در مقایسه با توریستهایی که دست کم یک شب در این شهر اقامت داشتند، سود بسیار کمتری برای این شهر داشت.
پیشنهاد رزرو و پرداخت بهای ورودی از چند سال پیش مطرح شده بود، اما به علت همه گیری کرونا، بررسی آن به زمان دیگری موکول شد. محدودیت های سفری ناشی از همه گیری کرونا حضور گردشگران در ونیز را به حداقل رسانده بودند و بعد از چندین دهه این فرصت برای شهروندان ونیز فراهم شده بود که بتوانند مالکان انحصاری شهر باشند.
منبع:

1401/04/13
10:18:22
5.0 / 5
288
تگهای خبر: تاریخی , توریست , سفر , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر