مدیرعامل كانون جهانگردی و اتومبیلرانی خبر داد:

یکسان سازی پلاک های ترانزیت و تعویض پلاک های ملی افغانستان در ایران

یکسان سازی پلاک های ترانزیت و تعویض پلاک های ملی افغانستان در ایران

لذت سفر: طرح ویژه یکسان سازی پلاک های ترانزیت و همچنین، تعویض پلاک های ملی افغانستان از طرف کانون جهانگردی و اتومبیلرانی با همکاری دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اجرا می شود.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا، طرح تعویض پلاک های ملی کشور افغانستان و تبدیل آن به پلاک های بین المللی در جلسه محمدحسین صوفی ـ رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ـ، و جواد هدایتی ـ مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای عنوان شد. بر این اساس، قرار شد نشستی با حضور مدیران و دست اندرکاران اتاق تجاری، پلیس و وزارت امور خارجه کشور افغانستان به میزبانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی برگزار و در این زمینه مذاکره و هم اندیشی شود.
علاوه بر این، درباره اجرای طرح تعویض پلاک های ترانزیت بمنظور یکسان سازی پلاک ها برای تمام خودرو های حمل و نقل توافق شد که بر همین اساس، تمام پلاک های ترانزیت پیشین شامل سری های A، B، D، E مشمول این طرح شده اند. بدین سبب لازم است دارندگان این نوع پلاک ها با در دست داشتن مدارک مورد نیاز و ارائه پلاک قبلی به یکی از دفاتر و نمایندگی های کانون جهانگردی و اتومبیلرانی که به عنوان تنها مرجع رسمی صدور اسناد و مدارک بین المللی رانندگی و خودرو و با مجوز فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی (fia) در ایران فعالیت می کند، برای دریافت پلاک جدید اقدام نمایند.


منبع:

1401/04/05
12:09:41
5.0 / 5
437
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر