تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۱

بیش از 298 میلیارد عوارض خروج از کشور دریافت شد

بیش از 298 میلیارد عوارض خروج از کشور دریافت شد

لذت سفر: بر طبق عملکرد درآمدی سازمان امور مالیاتی تا اختتام اردیبشهت ماه امسال، معادل ۲۹۸ میلیارد و ۷۵۳ میلیون تومان عوارض خروج از کشور دریافت شده است.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا، عوارض خروج از کشور یکی از منابع درآمدی برای دولت می باشد که هر ساله میزان آن برای هر نفر را در لایحه بودجه خود تعیین می کند اما برخلاف سالهای گذشته در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، میزان عوارض خروج از کشور برای هر نفر مشخص نشد.
طبق آنچه که در لایحه بودجه سالجاری قید شده بود، به صورت کلی در بخش درآمدهای دولت در بخش مالیات بر کالاها و خدمات عوارض خروج مسافر از مرزهای کشور ۱۵۰۰ میلیارد تومان پیشبینی شده بود.
در این بین، افزایش عوارض خروج از کشور واکنش هایی را در زمان عرضه لایحه برانگیخت و از آنجائیکه در لایحه بودجه رقم دقیقی برای عوارض خروج از کشور تعیین نشده بود و برخی اعداد متفاوتی را برای عوارض خروج از کشور اعلام کردند؛ در آن زمان رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت این گونه نیست و پیشنهاداتی در دولت درباره عوارض خروج از کشور مطرح است که همچون آن تعیین درصدی از قیمت بلیت است، ولی هنوز این پیشنهاد بررسی و تایید نشده است.
با این وجود، لایحه بودجه ۱۴۰۱ تصویب گردید و هم اکنون هم چند ماهی از اجرای قانون بودجه سال جاری می گذرد اما تابحال هنوز سازمان برنامه و بودجه جداول در ارتباط با قانون بودجه را منتشر نکرده تا وضعیت و میزان عوارض خروج از کشور برای سالجاری شفاف و دقیق مشخص شود.
در این بین، بررسی آمارهای عملکرد درآمدی سازمان امور مالیاتی تا آخر اردیبهشت ماه سالجاری نشان داده است که معادل ۲۹۸ میلیارد و ۷۵۳ میلیون تومان عوارض خروج از کشور دریافت شده است.
منبع:

1401/03/30
08:01:02
5.0 / 5
269
تگهای خبر: برنامه , خدمات , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر