بازارچه دائمی صنایع دستی دغدغه اصلی هنرمندان قائمشهری

بازارچه دائمی صنایع دستی دغدغه اصلی هنرمندان قائمشهری

به مناسبت هفته صنایع دستی تجلیل از هنرمندان این عرصه در فرمانداری قائمشهر انجام شد که همگان بر ایجاد بازارچه دائمی برای هنرمندان تاکید کرده اند.


به گزارش لذت سفر به نقل از خبرگزاری ایرنا، مراسم تجلیل از هنرمندان صنایع دستی و گردشگری روز دوشنبه با حضور سرپرست اداره کل میراث فرهنگی مازندران در فرمانداری قائمشهر انجام شد.
یکی از هنرمندان صنایع دستی قائمشهر در این نشست با اعلان اینکه مهم ترین مشکل او و دیگر هنرمندان این حرفه بازاریابی فروش است، اظهار داشت: اگر بازاریابی فروش ما در این صنعت حل شود دیگر ما نیاز به گرفتن تسهیلات نداریم.
روح الله ارجمند شکوری با بیان این که مهم ترین اقدام برای هنرمندان صنایع دستی ایجاد بازارچه دائمی است تا دغدغه فر وش حل شود، اضافه کرد: باتوجه به این که توریسم و مسافران زیادی از شهرستان قائمشهر گذر می کنند بدین سبب با ایجاد این بازارچه علاوه بر آنکه مشکل فروش ما حل خواهد شد حتی می توانیم آداب و رسوم و فرهنگمان را هم به آنان معرفی نماییم.
رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی شهرستان قائمشهر هم در این نشست مهم ترین دغدغه و مشکل هنرمندان این عرصه را بازار فروش اعلام نمود.
رضا دانش زاده با بیان این که اگر دغدغه بازار فروش هنرمندان صنایع دستی حل نشود بیش از ۷۰ درصد آنان نمی توانند به فعالیت خود ادامه دهند، اظهار داشت: برای پشتیبانی از هنرمندان این عرصه، خواهان راه اندازی بازار دائمی هستیم.
به گفته وی در این شهرستان بیش از ۷۰۰ هنرمند فعال صنایع دستی و ۱۱۲ کارگاه فعال وجود دارد.
نبود برنامه مدون در زمینه صنایع دستی
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران نیز در این نشست با اعلان اینکه هشت هزار صنعت گر با بیش از ۷۰ رشته در این حوزه درحال فعالیت هستند، اظهار داشت: متاسفانه اتفاقاتی که باید برای هنرمندان در این حوزه رخ می داد، نداد اما ما در اداره کل درحال تلاش هستیم تا جایگاه صنایع دستی استان را بهتر معرفی نماییم.
مهدی ایزدی با ابراز تاسف از اینکه از گذشته کمبودها و مشکلات وجود داشته است، اضافه کرد: با برنامه های مدونی که پیگیری آن از طرف هنرمندان صورت بگیرد می توانیم به نتیجه مطلوب دراین زمینه برسیم.
وی با اظهار اینکه به نظرم برنامه مدونی در زمینه صنایع وجود ندارد، اظهار داشت: اگر هر شهرستانی بصورت جداگانه برنامه مدونی داشته باشند در این صورت می توانیم به نتیجه مطلوب برسیم.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران به سفر استانی هیات دولت با مازندران اشاره نمود و اضافه کرد: در این سفر اعتباراتی برای ایجاد نمایشگاه صنایع دستی در اختیار این اداره کل قرار گرفت بدین سبب هر شهرستانی که بتواند فضا، مکان و برنامه عرضه نماید ما هم در این اداره کل بیشترین اعتبار را به آنان تخصیص خواهیم داد.
ایزدی با بیان این که در زمینه بازارچه کمبودهایی وجود دارد، اظهار داشت: تا حالا شهرستان های نوشهر، رامسر و بابلسر برای ایجاد بازارچه اعلام آمادگی کردند و اگر شهرستان قائمشهر هم اعلام آمادگی کند ما نسبت به ساخت بازارچه اقدام خواهیم کرد.
وی به راه اندازی موزه در شهرستان قائمشهر اشاره ای کرد و اضافه کرد: با راه اندازی موزه می توانیم قسمتی از اقدامات هنرمندان که ثبت ملی یا به ثبت یونسکو رسیده است را به نمایش بگذاریم.
پیگیر بازارچه هستیم
فرماندار شهرستان قائمشهر هم در این نشست با اعلان اینکه پیگیر ایجاد بازارچه برای هنرمندان این شهرستان هستیم، اظهار داشت: بنا است تا زمینی از طرف اداره آب و فاضلاب به شهرداری قائمشهر جابه جا شود که اگر این اتفاق بیافتد برای رفع دغدغه هنرمندان، پیگیر هستیم تا بازارچه دائمی در این شهرستان ایجاد شود.
جواد مولایی قرا بیان کرد: بطور یقین صنعت صنایع دستی می تواند منجر به اشتغال بالا، ارزش افزوده بالا و سود بالایی شود.
وی در آخر با اشاره به این که در تعطیلات گذشته بیش از ۳۰ هزار نفر از پارک چنگلی تلار قائمشهر بهره برده اند، اظهار داشت: حتی با ایجاد زیرساخت در این پارک جنگلی می توانیم از ظرفیت هنرمندان برای به فروش رسیدن محصولاتشان استفاده نمائیم.

1401/03/24
21:03:52
5.0 / 5
229
تگهای خبر: برنامه , تعطیلات , ثبت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر