مدیرعامل ایران ایر خبر داد

آغاز پروازهای حج از فردا

آغاز پروازهای حج از فردا

به گزارش لذت سفر مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از آغاز پروازهای حج از فردا (یکشنبه ۲۲ خردادماه) اطلاع داد.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا، شمس الدین فرزادی پور در نشست خبری امروز که به مناسبت آغاز حج تمتع سال ۱۴۰۱ برگزار شد، اظهار نمود: همه تیم های فنی در حوزه تعمیرات، خدمات فرودگاهی و ستادی آماده هستند تا بتوانیم سفرهای در شأن زائرین خانه خدا را انجام دهیم همینطور نمایندگان مان را به کشورهای میزبان اعزام کردیم و علیرغم خیلی از محدودیت هایی که برای ما به وجود می آورند، خیلی از هماهنگی ها را انجام دادیم.
وی افزود: صبح امروز در ساعت ۵: ۴۵ اولین پرواز به مقصد عربستان سعودی انجام شد و کارگزاران حج وارد سرزمین وحی شدند همینطور از شهرهای اردبیل، اهواز، یزد، بندرعباس، بوشهر، گرگان، همدان، اصفهان، تهران، زنجان، کرمان، مشهد، ارومیه، ساری، شیراز، تبریز، بیرجند زائرین به خانه خدا اعزام خواهند شد.
مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه حدود 40 هزار و 614 هزار زائر از 18 فرودگاه کشور به عربستان سفر می کنند، افزود: پروازهای حج به صورت رسمی از فردا آغاز خواهد شد و از نقاط مختلف به ترتیبی که سازمان حج و زیارت تعریف کرده این پروازها را انجام می دهیم.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا در خصوص این که با عنایت به تاخیرهای طولانی و نقص فنی مختلف در پروازهای داخلی و خارجی ایرلاین های مختلف بخصوص ایران ایر در هفته ها و ماه های گذشته چگونه ایمنی پروازهای حج را تضمین می کنید؟ اظهار داشت: ایمنی پرواز مهم ترین مسئله در صنعت هوانوردی است و پروازی مجوز می گیرد که همه استانداردهای لازم را دریافت کند و اساساً چنین تفکری وجود ندارد که به غیر از صفر یا صد حالت دیگری برای انجام پروازها وجود داشته باشد. البته نقص فنی در همه دنیا رایج است و شاید در ایران نرخ آن بیشتر باشد اما رعایت ایمنی پرواز به صورت صددرصد برای ما اهمیت دارد.
فرزادی پور با اشاره به اینکه ناوگان 300 و 600 را برای حج پیشبینی کردیم و احیانا ایرباس 310 هم در این پروازها مورد استفاده قرار می گیرد، اظهار داشت: آنچه ما را برای انجام پروازهای حج امیدوار می کند همدلی است که در صنعت هوانوردی وجود دارد چونکه در جلسات گوناگونی که با مدیران ایرلاین ها برگزار کردیم همه آنها کاملا از این مسئله استقبال کردند که در صورت احتیاج به قطعه یا هر خدمت دیگری در لحظه مشکل را رفع کنند و رسما اعلام نمودند که در لحظه می توانیم برای پروازهای حج به هواپیماها و انبارهای شرکتهای هواپیمایی دیگر برای تأمین قطعات دسترسی داشته باشیم.
مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سوال ایسنا در خصوص این که اگر ایمنی برای شما اهمیت دارد پس مقصر پروازهای اخیر ایران ایر (حادثه پرواز مشهد – اصفهان) چه کسی بود؟ اظهار داشت: در زمینه تاخیرها و برخی مشکلاتی که برای پروازهای داخلی یا خارجی به وجود می آید، تحریم ها یکی از عوامل آن است چونکه تا وقتی که هواپیما به اندازه کافی نداشته باشیم یا باید در سطح معمولی یا پایینی از هواپیماها استفاده نماییم که در آن صورت مردم روی زمین می مانند یا آنکه باید فشار را بیشتر و از حداکثر ظرفیت ممکن استفاده نماییم. در این شرایط امکان دارد هواپیمایی بعد از پرواز مستمر در چهار یا پنج مسیر به مشکلی برخورد کند که در آن صورت به علت اهمیت مسئله ایمنی اجازه پرواز آنرا نمی دهیم. بعنوان مثال به تازگی هواپیمایی در نجف انصراف از برخواستن داشت چونکه ریزگردها سبب شده بودند که حسگرهای هواپیما به اشتباه بیفتند و آلارم هایی بدهند. اما کروی پروازی به علت این که ایمنی در اولویت ماست ناچار به انصراف از پرواز شد.
وی با اشاره به اینکه همه تلاشمان را می نماییم تا پروازهای حج با تاخیر حداقلی صورت گیرد، اظهار داشت: تابحال عربستان پرواز پشتیبان را نپذیرفته است اما با چند شرکت برنامه ریزی کردیم که در صورت پذیرش کشور مقصد این کار را انجام دهیم. البته پرواز حج تاثیری روی سایر پروازهای برنامه ای ایران ایر ندارد.
فرزادی پور همینطور درباره هزینه های پرواز حج اظهار داشت: بعضی از هزینه ها مانند هزینه فرودگاه حج به ایران ایر تحمیل شده اما برپایه جلسات و توافقاتی که انجام شده آنرا مدیریت خواهیم کرد و قرار نیست روی دوش زائرین بیفتد. در زمینه سوخت هواپیما هم به دنبال آن هستیم تا نیازی به سوختگیری در عربستان نداشته باشیم تا بتوانیم هزینه ها را کنترل نماییم.
منبع:

1401/03/22
10:00:28
5.0 / 5
418
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر