دادستان عمومی و انقلاب جلفا:

منطقه گردشگری آبشار آسیاب خرابه تا ایمن سازی تعطیل می باشد

منطقه گردشگری آبشار آسیاب خرابه تا ایمن سازی تعطیل می باشد

دادستان عمومی و انقلاب جلفا اظهار داشت: با عنایت به احتمال وجود خطرات جانی و مالی برای گردشگران منطقه، آبشار «آسیاب خرابه» جلفا در جهت محافظت از حقوق عامه تا استقامت بخشی و ایمن سازی نقاط حادثه خیز تعطیل می باشد.


به گزارش لذت سفر به نقل از خبرگزاری ایرنا، یوسف احمدی در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه آسیاب خرابه جلفا از سالیان گذشته پذیرای هزاران و حتی میلیونها توریست بوده است، اضافه کرد: یکسری مداخلات انسانی سبب شده تا سنگ های ضلع غربی آبشار ریزش کند.
وی عنوان کرد: با عنایت به شرایط خاص و تغییرات به وجود آمده در این منطقه گردشگری و رانش قسمت هایی از ضلع غربی آن، فعالیت این مجموعه تفریحی گردشگری به حالت تعلیق درآمده است.
دادستان عمومی و انقلاب جلفا اظهار داشت: به منظور جلوگیری از وقوع حوادث ناگوار، خدمات رسانی به گردشگران و مسافران این مجتمع تا استقامت بخشی به نقاط حادثه خیز و رفع خطرات احتمالی با جلب نظر کارشناسان مربوطه، متوقف و از هرگونه فعالیت در این مکان گردشگری جلوگیری خواهد شد.
احمدی، ضمن اشاره به حجم مسافران و گردشگران بخصوص در روزهای تعطیل سال و این که در صورت بروز هرگونه حادثه و فرونشست در قسمت های این مکان شاهد بروز فاجعه انسانی و تلفات جبران ناپذیری خواهیم شد، افزود: با وجود پیگیری های قبلی برای استقامت بخشی و ایمن سازی این منطقه توفیق چندانی در این حوزه به دست نیامده است ازاین رو به ناچار فعالیت این مجموعه تعلیق شد تا بعد از تحکیم نقاط حادثه خیز و رفع مخاطرات احتمالی مجدد مورد بهره برداری قرار گیرد.
وی ضمن اشاره به این که با وجود جاذبه خاص طبیعی این محل و ظرفیت بالای جذب توریست متاسفانه متولی قانونی محل، هنوز به صورت مشخص تعیین نشده است، یادآوری کرد: تعیین متولی قانونی محل و ایمن سازی این مجموعه ضروری بوده و دستگاه قضایی مقتدرانه از هرگونه اقدام در جهت تأمین امنیت جانی مردم فروگذار نخواهد کرد و این مورد هم با اهتمام جدی درحال پیگیری است.
به گزارش لذت سفر به نقل از خبرگزاری ایرنا، آبشار « آسیاب خرابه» در شهرستان جلفا در شمال غربی استان آذربایجان شرقی یکی از زیباترین مناظر دیدنی و جلوه ای از آفرینش طبیعت در منطقه است.
در گذشته در این محل چند باب آسیاب آبی وجود داشت که مردم با استفاده از این آبشار محصول گندم منطقه را به آرد تبدیل می کردند، اما هم اکنون خرابه ای بیشتر از آن باقی نمانده و بنابراین به نام آسیاب خرابه معروف شده است.

آبشار آسیاب یا به اصطلاح عام آسیاب خرابه و در زبان ترکی آذری «خرابه دییرمان» در ۲۷ کیلومتری هادی شهر و در نوار مرزی ایران و جمهوری آذربایجان در ۵ کیلومتری روستای منجن آباد در حاشیه رود ارس واقع شده است.

این آبشار یکی از زیباترین مناطق دیدنی آذربایجان شرقی است که حاصل جدال آب و طبیعت بوده و با چشم اندازی دل انگیز از ارتفاع بیشتر از ۱۵متری به دره ای سرازیر می شود.

1401/03/21
22:08:44
5.0 / 5
267
تگهای خبر: توریست , خدمات , روستا , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر