جزئیات صدور روادید ایران برای شرکت کنندگان جام جهانی قطر

جزئیات صدور روادید ایران برای شرکت کنندگان جام جهانی قطر

لذت سفر: معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: شرایط صدور روادید برای شرکت کنندگان در جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ در کشور قطر جهت سفر به جمهوری اسلامی ایران از جانب وزارت امور خارجه اعلام گردید.


به گزارش لذت سفر به نقل از خبرگزاری ایرنا از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، علی اصغر شالبافیان اظهار داشت: شرایط صدور روادید برای شرکت کنندگان در جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ در کشور قطر جهت سفر به جمهوری اسلامی ایران از جانب وزارت امور خارجه به منظور اطلاع رسانی نهادهای ذیربط و آگاهی بخشی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، فعالان گردشگری، شرکتهای حمل و نقل، خطوط هوایی و هم اتباع خارجی متقاضی شرکت در رویداد یاد شده و تارنمای نمایندگی و هر جامعه هدفی که زمینه سفر آنان به کشور وجود دارد، اعلام شده است.
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی اضافه کرد: در دستورالعمل مذکور آمده است که «اتباع کشورهایی که تیم های فوتبال آنان موفق به صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر شده است، می توانند درخواست روادید یک مرتبه ورود، دو بار ورود و مختلف با مدت اعتبار دوماهه و مدت اقامت ۲۰ روز (رایگان) کنند. شرایط این بخش ثبت درخواست روادید جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اعلام شده است.»
شالبافیان ضمن اشاره به این که اتباع همه کشورها (به غیر از برخی از کشورها که در بندهای و و ز آمده است) در صورت عرضه بلیط از مبداء دوحه می توانند درخواست روادید یک مرتبه ورود، دوبار ورود و مختلف با مدت اعتبار دوماهه و مدت اقامت ۲۰ روز (رایگان) اقدام نمایند، اظهار داشت: ثبت درخواست روادید جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و درج تصویر بلیط در سامانه (در محل در نظر گرفته شده) همچون شرایط این بند مطرح گردیده است.
به گفته شالبافیان در بند ج این دستورالعمل آمده است «اتباع همه کشورها (به غیر از برخی از کشورها که در بندهای و و ز آمده است) در صورت عرضه نامه از وزارت ورزش کشور متوقف فیه خود در خصوص گواهی شرکت فرد، متقاضی می تواند روادید یک مرتبه ورود، دوبار ورود و مختلف با مدت اعتبار دوماهه و مدت اقامت ۲۰ روز(رایگان) درخواست کنند. این در شرایطی است که شرایط تحقق این امر با دو ضابطه ثبت درخواست روادید جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و هم درج تصویر گواهی از وزارت ورزش کشور خود در سامانه (در محل در نظر گرفته شده) مورد تایید است.
شالبافیان افزود: طبق بند د، دستورالعمل لغو روادید در صورت عرضه یادداشت رسمی توسط وزارت خارجه کشور متوقف فیه و یا نمایندگی های سیاسی و کنسولی خارجی در ایران در خصوص اعلام شرکت فرد یا افراد، متقاضی می توانند روادید مختلف با مدت اعتبار دوماهه با مدت ۲۰ روز ( رایگان) کنند. این در شرایطی است که شرایط تحقق این مورد ثبت درخواست روادید جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و هم درج تصویر یادداشت رسمی به زبان های فارسی و زبان مدنظر کشور خود در سامانه (در محل در نظر گرفته شده) اعلام شده است.
بنا به قول معاون گردشگری همینطور در بند ه دستورالعمل مذکور اتباع کشورهایی که از راه عبور (ترانزیت) تمایل به شرکت در جام جهانی قطر را دارند با عرضه مدارک لازم (در سامانه روادید) می توانند روادید مختلف با مدت اعتبار دو ماهه با مدت ۲۰ روز (رایگان) دریافت نمایند. همینطور منطبق بر بند و، اتباع کشورهای افغانستان، پاکستان، هندوستان، بنگلادش، سومالی، کلمبیا، اردن و سریلانکا از این تسهیلات مستثنی بوده و تابع شرایط روادید جهانگردی خواهند بود.
در بند ز، اتباع کشورهای آمریکا، انگلستان و کانادا از این تسهیلات مستثنی بوده و روند دریافت روادید این اتباع از راه درخواست قبلی و انجام بررسی های لازم در این خصوص خواهد بود.


منبع:

1401/03/13
17:44:30
5.0 / 5
725
تگهای خبر: بلیط , ثبت , حمل و نقل , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر