موزه هنر مکتب تبریز

موزه هنر مکتب تبریز

آذربایجان شرقی موزه هنر مکتب تبریز با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی راه اندازی شد.عزت الله ضرغامی روز پنجشنبه، ۱۲ خرداد در آیین افتتاحیه موزه هنر مکتب تبریز اظهار نمود: از دیدگاه ما موزه محل موج سازی و حرکت است و برخلاف افکار برخی افراد که آثار قدیمی را عامل ایستایی و توقف می دانند، آثار قدیمی برای ما ارزش بالایی دارند.

وی افزود: موزه ها باید محلی برای رشد، جریان سازی و حرکات سالم باشد اما همچنان با اهدافی که در نظر داشته ایم، فاصله داریم و نتوانسته ایم از ظرفیت آنها به خوبی استفاده نماییم.

وی اضافه کرد: تبریز، شناسنامه و هویت ایران بوده و مایه وحدت و انسجام ملی ما است و آذربایجان شرقی و تبریز مظهر اتحاد ملی ما هستند؛ موزه هنر مکتب تبریز هم یک خانه قدیمی بوده که از دوره ی قاجار برجای مانده است.

ضرغامی تصریح کرد: این خانه تملک و خریداری شده و سال ها است بر روی آن کار می شود تا این بنا را محلی برای موزه و آثار قدیمی مکتب تبریز قرار دهند.

وی افزود: با سلیقه خوبی آثار را بررسی و در آنجا قرار دادند و بعنوان یک کارگاه آموزشی برای دوستداران آن است تا با دوره ها و آثار و شخصیت های مختلف آشنا گردند.

به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا، او در آخر تصریح کرد: در نظر داریم تا یک سری از آثار اصیل را هم به این مکان منتقل نماییم تا اندیشمندان بیشترین استفاده را بکنند.

منبع:

1401/03/12
23:23:42
5.0 / 5
649
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر