بازدید از برج آزادی رایگان شد

بازدید از برج آزادی رایگان شد

سرپرست مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی اعلام نمود: به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی موزه و شروع هفته میراث فرهنگی، بازدید از موزه برج آزادی رایگان است.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، سید عباس عظیمی با تبریک روز جهانی موزه (۲۸ اردیبهشت) و آغاز هفته میراث فرهنگی اظهار داشت: در جهت ارتقای فرهنگ عمومی گردشگری و موزه داری، بازدید از تمام فضاهای موزه ای مجموعه برج آزادی مجانی است.
سرپرست مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی اضافه کرد: این مجموعه فردا (چهارشنبه) از ساعت ۹ تا ۱۶ پذیرای گردشگران و بازدیدکنندگان خواهد بود و علاقه مندان می توانند برای اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های ۲-۶۶۰۶۴۱۲۱ تماس بگیرند.
هفته میراث فرهنگی از ۲۸ اردیبهشت ماه و همزمان با روز جهانی موزه ها شروع می شود و تا سوم خرداد ادامه دارد. کشورهای مختلف که دارای سابقه تمدنی و تاریخی و موزه های بزرگ و معروف هستند، برنامه های خاصی را برگزار و مردم را تشویق می کنند علاوه بر بازدید از موزه ها، به آثار و میراث فرهنگی و تاریخی خود بعنوان گنجینه های پرارزش بیشتر توجه نمایند.
امسال به مدت هفت روز و به مناسبت هفته میراث فرهنگی، مجموعه برنامه هایی با محوریت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و معمولاً مشارکت سایر وزارت خانه ها و شهرداری ها، تشکل های میراثی و نهادهای فرهنگی هنری در سرتاسر کشور برگزار و تلاش می شود حوزه میراث فرهنگی و موزه ها مردمی سازی شود و البته سواد میراث فرهنگی جامعه هم ارتقا یابد.


شورای بین المللی موزه ها (ایکوم) سال میلادی جدید را بعنوان قدرت موزه ها نامگذاری کرده است؛ این در شرایطی است که وزارت میراث فرهنگی هم به منظور برنامه ریزی دقیق و استفاده بهتر از ظرفیت های موجود حوزه میراث فرهنگی، شعار این هفته را میراث فرهنگی، قدرت ملی و دولت مردمی و هفت روز آنرا هم به تفکیک نامگذاری کرده است.
عناوین روزهای هفته میراث فرهنگی - از ۲۸ اردیبهشت تا ۳ خرداد- اعلام شده است:
چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت؛ قدرت موزه ها، نوآوری، پایداری، جامعه سازی
پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت؛ محافظت از میراث فرهنگی و مشارکت مردمی
جمعه ۳۰ اردیبهشت؛ مطالعات دانش بنیان، پژوهش و آموزش
شنبه ۳۱ اردیبهشت؛ مرمت و احیاء آثار و بافت های تاریخی
یکشنبه اول خرداد؛ ثبت ملی و جهانی آثار، دستاوردها و ظرفیت ها
دوشنبه ۲ خرداد؛ پایگاههای تاریخی، اهداف ملی، ابعاد جهانی
سه شنبه ۳ خرداد؛ میراث فرهنگی و دفاع مقدس
همزمان با هفته میراث فرهنگی علاوه بر اجرای بیشتر از هزار عنوان برنامه در سرتاسر کشور، ۷۲ طرح عمرانی و مرمتی به صورت همزمان به بهره برداری می رسد.


1401/02/28
14:01:02
5.0 / 5
334
تگهای خبر: آموزش , برنامه , تاریخی , ثبت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر