رونمایی از لوح ثبت جهانی برنامه ملی پاسداری هنر خوشنویسی

رونمایی از لوح ثبت جهانی برنامه ملی پاسداری هنر خوشنویسی

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان از برگزاری نمایشگاه خوشنویسی و تذهیب در سایه قلم و رونمایی از لوح ثبت جهانی برنامه ملی پاسداری هنر خوشنویسی به مناسبت هفته میراث فرهنگی اطلاع داد.


به گزارش لذت سفر به نقل از خبرگزاری ایرنا از روابط عمومی و اطلاع رسانی، آفرین امامی درباره برنامه های هفته میراث فرهنگی اظهار داشت: این برنامه ها با آغاز به کار نمایشگاه «خوشنویسی و تذهیب در سایه قلم» همزمان با روز جهانی موزه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ در گالری حوضخانه کاخ گلستان شروع می شود.
مدیر کاخ گلستان اضافه کرد: بازدیدهای هدفمند کودکان و نوجوانان از موزه های کاخ گلستان از دیگر برنامه های هفته میراث فرهنگی است.
امامی با اشاره به اینکه چهار کارگاه های آموزشی در هفته میراث فرهنگی برگزار می شود، خاطرنشان کرد: کارگاه های آموزشی حفاظتگران مردمی، ارسی ها، مرمت کاشی و دوره فن بیان ویژه راهنمایان موزه در هفته میراث فرهنگی برگزار می گردد.
وی افزود: رونمایی از لوح ثبت جهانی برنامه ملی پاسداری هنر خوشنویسی هم یکی از برنامه های مهم هفته میراث فرهنگی است. همینطور نمایشگاه «گلستان از دریچه آثار ملل» ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ در عمارت چادرخانه کاخ گلستان به مناسبت روز جهانی تنوع فرهنگی برای گفتگو و توسعه برگزار می گردد.
مدیر کاخ گلستان اظهار داشت: در هفته میراث فرهنگی نشست تخصصی با رونمایی از گزارش مستندنگاری شمس العماره به روش فتوگرامتری و ابرنقطه در روز دوم خرداد در سالن اجتماعات موزه مردم شناسی برگزار می شود.
وی اضافه کرد: در آخرین روز از هفته میراث فرهنگی هم از کتاب تاریخ شفاهی کاخ گلستان رونمایی می شود.منبع:

1401/02/27
11:44:53
5.0 / 5
303
تگهای خبر: آموزش , برنامه , ثبت , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر