افتتاحیه ساری۲۰۲۲ با سفر ریلی مدیران اکو و سفرای کشورهای عضو به پایان رسید

افتتاحیه ساری۲۰۲۲ با سفر ریلی مدیران اکو و سفرای کشورهای عضو به پایان رسید

به گزارش لذت سفر سفر میهمانان افتتاحیه رویداد بین المللی ساری۲۰۲۲ به مازندران امروز پنجشنبه با بازدید از برخی جاذبه های ریلی راه آهن شمال و عبور از مسیر ریلی زیبای محور سوادکوه با قطار گردشگری به پایان رسید.


به گزارش لذت سفر به نقل از خبرگزاری ایرنا، آخرین برنامه در نظر گرفته شده برای میهمانان ویژه افتتاحیه رویداد ساری۲۰۲۲ بازدید از یکی از جاذبه های ثبت جهانی شده مازندران یعنی مسیر ریلی راه آهن شمال بود که امروز با حضور سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران انجام شد.
سفرای ۹ کشور عضو اکو و مدیران این سازمان همکاریهای اقتصادی بین المللی همراه با برخی از مسؤلان وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و وزارت امور خارجه و خبرنگاران ۱۰ رسانه بین المللی بعد از دو روز حضور در مازندران برای شروع به کار رویداد بین المللی ساری۲۰۲۲ امروز –پنجشنبه- مازندران را با قطار گردشگری به مقصد تهران ترک کردند.
در این سفر ریلی که از ایستگاه راه آهن ساری آغاز شد، میهمانان افتتاحیه ساری۲۰۲۲ با حضور در قطار ویژه گردشگری علاوه بر بازدید از زیبایی هایی طول مسیر این محور در هنگام عبور، توقفی هم در بعضی نقاط شاخص همچون ایستگاه شیرگاه، پل کلانتری دوآب و ورسک داشتند.
دبیرکل سازمان همکاریهای اقتصادی اکو در بخشی از این سفر ریلی به خبرنگاران اظهار داشت: سفر ما به مازندران امروز با این بازدید ریلی به پایان رسید و در انتها این سفر بیشتر از آن که بخواهم قلمرو استان مازندران را مطرح کنم مایلم به تمام مردم مازندران پیام دوستی و رفاقت کشورهای عضو اکو را منتقل کنم.
خسرو ناظری اظهار نمود: برای مردم مازندران آرزوی تحقق آمال و آرزوهای شان را دارم و امیدوارم مازندران با این همه مزیت و زیبایی و دلپذیری اش یکی از مقاصد مهم گردشگری در منطقه اکو شود تا بواسطه رویداد ساری۲۰۲۲ شاهد افزایش تعداد توریستهای خارجی بخصوص از کشورهای عضو اکو در مازندران باشیم.

مدیران اکو و سفرای کشورهای عضو این اتحادیه عصر ۱۹ اردیبهشت با پرواز شرکت هواپیمایی بومی وارش جهت شرکت در مراسم افتتاحیه ساری۲۰۲۲ وارد مازندران شدند و بعد از اقامت در هتل بادله، بامداد روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت با حضور آنها و مسؤلان ارشد استان و همینطور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، مراسم اعلام ساری بعنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو و افتتاحیه رویداد بین المللی ساری۲۰۲۲ برگزار شد.
پس از مراسم افتتاحیه ساری ۲۰۲۲ و اهدای گواهی برای این شهر بعنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو، دویست وشصت وچهارمین نشست شورای نمایندگان دائم کشورهای عضو اکو در ساری برگزار شد و پس از آن نشست تعاملی بین سرمایه گذاران با برخی مدیران و مسؤلان استان از دیگر برنامه های افتتاحیه رویداد ساری۲۰۲۲ بود.
برگزاری شبهای فرهنگی ساری۲۰۲۲ در بوستان ملل طی چهار شب ۱۹، ۲۰، ۲۱ و ۲۲ اردیبهشت با برگزاری نمایشگاه ملی صنایع دستی هم از دیگر برنامه های افتتاحیه این رویداد بود که تدارک دیده شد. میهمانان افتتاحیه رویداد ساری۲۰۲۲ در یکی از شب ها میهمان این برنامه های گردشگری شبانه هم شدند.
دومین روز حضور مدیران اکو و سفرای کشورهای عضو این اتحادیه با بازدید از برخی زیرساخت های مهم اقتصادی و بازرگانی مازندران گذشت. بامداد روز چهارشنبه میهمانان افتتاحیه رویداد ساری ۲۰۲۲ ابتدا از مجتمع کشاورزی دشت ناز بعنوان بزرگترین مجموعه کشاورزی ایران بازدید کردند و با برخی ظرفیت های این مجتمع بعنوان یکی از زیرساخت های مناسب برای ایجاد روابط اقتصادی بین مازندران و کشورهای عضو اکو آشنا شدند.
بازدید از بندر امیرآباد و آشنایی با زیرساخت های این بندر بعنوان بزرگترین بندر حاشیه دریای خزر برای مبادلات تجاری بین ایران و کشورهای عضو اکو و دیدار با مدیران این بندر هم از دیگر برنامه های روز دوم میهمانان ساری۲۰۲۲ بود. در انتها روز دوم سفر هم استاندار مازندران در ضیافت شام پذیرای میهمانان ساری۲۰۲۲ شد. آخر این سفر سه روزه به منزله آغاز فرصت ۶ ماهه مازندران تا زمان برگزاری اجلاس اصلی ساری۲۰۲۲ در مهر ۱۴۰۱ است.
پیشنهاد میزبانی مرکز مازندران بعنوان پایتخت گردشگری اکو با عنوان رویداد ساری ۲۰۲۲ اوایل سال ۱۳۹۸ از جانب میراث فرهنگی و استانداری مازندران به میراث فرهنگی کشور داده شد و روز ۱۲ مهر ماه سال ۱۳۹۸ هم به تصویب هیات وزیران گردشگری کشورهای عضو اکو در تاجیکستان رسید.
فعالیت اجرایی این رویداد از آذر ماه ۱۳۹۸ با استقرار دبیرخانه در محل اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و سپس اقدامات تبلیغاتی همچون رونمایی از لوگو شروع شد.
اهداف اصلی طرح پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو تشویق کشورهای عضو برای تهیه برنامه های ملی به منظور توسعه شهرهای گردشگری با هدف فقرزدایی و توسعه پایدار اقتصادی، افزایش توجه به طبیعت گردی، گردشگری مذهبی، سلامت و فرهنگی در بین کشورهای عضو، بالا بردن استانداردهای زندگی شهری، افزایش آگاهی عمومی مردم کشورهای عضو اکو از جاذبه های توریستی، منابع و امکانات موجود در این کشورها به منظور تشویق گردشگری ورودی و ایجاد رقابت مثبت بین کشورهای عضو به منظور رشد گردشگری می باشد.

1401/02/25
10:08:37
5.0 / 5
419
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر