شاكری:

بازه زمانی پیش فروش بلیط قطار و هواپیما باید سالیانه شود

بازه زمانی پیش فروش بلیط قطار و هواپیما باید سالیانه شود

به گزارش لذت سفر یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: افزایش بازه زمانی پیش فروش بلیط قطار و هواپیما هم نقش مثبتی در جذب توریست و توسعه صنعت گردشگری داشته و هم منابعی را بمنظور اجرای طرح های توسعه ای در اختیار شرکت های هواپیمایی و قطار ها قرار خواهد داد.


اقبال شاکری در گفت و گو با ایسنا با اشاره به ضرورت افزایش بازه زمانی پیش فروش بلیط قطار و هواپیما برای امکان برنامه ریزی طولانی مدت برای گردشگران اشاره کرد: حمل و نقل آنقدر در سطح دنیا حائز اهمیت می باشد که یک روز به نام حمل و نقل نامگذاری شده است. در دنیای فعلی حمل و نقل نقش موثری در تمام جوانب زندگی بشری دارد. امروزه در خیلی از کشورها روش های توسعه و تحول کشوری را حمل و نقل محور اعلام نموده اند. کشورها توسعه یافته معتقدند که در وهله اول باید دسترسی به حمل و نقل تعریف شود و سپس در راه توسعه ریل گذاری شود.
کیفیت و در دسترس بودن وسایل حمل و نقل از فاکتورهای توسعه است ایشان سپس اظهار نمود: در مناطق شهری بر این مساله تاکید دارند که هر فرد با ۵۰۰ متر پیاده روی باید به وسایل حمل و نقل عمومی دسترسی پیدا کند. حال این وسیله چه تاکسی یا چه اتوبوس یا چه مترو باشد. بدین سبب حمل و نقل در زندگی بشر نقش ویژه ای داشته و کیفیت حمل و نقل و در دسترس بودن آن از فاکتورهای مهم پیشرفت تلقی می شود.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: رزرو وسایل حمل و نقل بین شهری نیز باید به سادگی امکان پذیر باشد. مردم برای برنامه ریزی های در رابطه با کسب وکار یا سفرهای طولانی مدت باید امکان رزرو وسایل حمل نقل مانند قطار یا هواپیما را در یک بازه طولانی از قبل داشته باشند. امروز در بیشتر کشورها قطار بین شهری نقش اساسی در زندگی و کسب وکار مردم دارد. این امکان باید برای مردم فراهم گردد تا برای هر زمانی که خواستند بلیط قطار یا هواپیما خودرا از پیش رزرو کنند. افزایش بازه زمانی پیش فروش بلیط قطار و هواپیما از تمرکز سفرها در یک ایام خاص جلوگیری کرده و امکان برنامه ریزی را برای مردم و گردشگر های خارجی جهت انجام سفر در بازه زمانی دلخواه را فراهم می کند
ایشان سپس اشاره کرد: هر چقدر بتوانیم بازه زمانی رزرو بلیط هواپیما و قطار را طولانی تر کرده دسترس پذیر بودن وسایل حمل و نقل را افزایش داده و امکان برنامه ریزی برای مردم را فراهم می آورد. مردم در سایر کشورها می توانند بصورت سالیانه برای سفر خود برنامه ریزی کنند. اگر این بازه زمانی طولانی تر شود از تمرکز سفرها در یک بازه زمانی معین نیز جلوگیری می کند. باید امکان رزرو بلیط قطار و هواپیما در طول سال مهیا شود.
وی ادامه داد: این مساله در زمینه جذب توریستهای خارجی نیز بسیار حائز اهمیت می باشد. یک گردشگر خارجی می خواهد برای شش ماه آتی خود برنامه ریزی سفر داشته باشد. یا آژانس های مسافرتی قصد دارند تا تور تدارک ببینند. این محدودیت در پیش فروش بلیط دست و پای آنان را می بندد. از نظر اقتصادی نیز اقدام مثبتی خواهد بود. شرکت های هواپیمایی و قطار با پیش فروش بلیط خود در یک بازه طولانی پول سنگینی را از بازار جذب می کنند و می توانند از این منابع برای طرح های توسعه ای خود استفاده کنند. هر چقدر بازه زمانی پیش فروش بلیط قطار و هواپیما بیشتر باشد در جذب توریست تاثیر مثبتی برجای خواهد گذاشت.
منبع:

1401/02/15
18:09:34
5.0 / 5
423
تگهای خبر: برنامه , بلیط , توریست , ثبت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر