رئیس سازمان چای كشور خبر داد؛

عقد قرارداد با 30 کارخانه برای خرید برگ سبز چای

عقد قرارداد با 30 کارخانه برای خرید برگ سبز چای

به گزارش لذت سفر رئیس سازمان چای کشور ضمن اشاره به این که تابحال ۳۰ کارخانه برای خرید برگ سبز چای قرارداد امضا کرده اند، اظهار داشت: تا پیش از بازگشایی و آغاز زمان خرید برگ سبز چای برای عقد قرار فرصت باقی است.به گزارش لذت سفر به نقل از مهر، حبیب جهانساز شامگاه یکشنبه در گفتگو با بخش خبر شبکه باران، اظهار نمود: سال جاری شورای قیمت گذاری، قیمت خرید برگ سبز چای، مباشرت در خرید برگ سبز و قدر السهم را در زمان مناسبی اعلام نموده است.
وی با اشاره به اینکه از ۱۶ اسفند ماه سال قبل با ابلاغ این شورا اقدامات لازم برای عقد قرارداد با کارخانجات چایسازی هستیم، اضافه کرد: تمام موارد و نکات لازم برای عقد قرارداد مشخص و کامل است.
رئیس سازمان چای کشور ضمن اشاره به این که تابحال ۵۰ کارخانه چایسازی به مراکز تعیین شده رجوع و فهرست نیازمندی ها برای عقد قرارداد را دریافت کرده اند، اظهار داشت: ۳۰ کارخانه هم قراردادها را امضا کرده اند.
وی با اشاره به اینکه کارخانجات چایسازی بسته به زمان بازگشایی خود برای عقد قرارداد خرید برگ سبز چای با این سازمان مهلت دارند تا پیش از بازگشایی و آغاز خرید برگ سبز چای قراردادها را امضا کنند، افزود: از اول اردیبهشت ماه سال جاری آمادگی لازم برای خرید برگ سبز چای در استانهای گیلان و مازندران وجود دارد.
جهانساز با تاکید بر این که زمان شروع خرید برگ سبز چای به شرایط اقلیمی بستگی دارد، اضافه کرد: با عنایت به این که سال جاری سرما حاکم بوده است ابتدای سال احتمال با تأخیر در برداشت و خرید مواجه می شویم.
وی افزود: بر مبنای پیشبینی ها صورت گرفته سال جاری هم از نظر برداشت برگ سبز چای و هم تولید چای خشک شاهد افزایش خواهیم بود.


منبع:

1401/01/23
10:44:28
5.0 / 5
423
تگهای خبر: تولید , خرید , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر