مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی مطرح كرد

تاخیر 50 روز در ارسال نهاده ها

تاخیر 50 روز در ارسال نهاده ها

به گزارش لذت سفر مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی اظهار داشت: حدود یک ماه و نیم است که مشکل تامین نهاده وجود دارد و سامانه بازارگاه بطور قطره چکانی  شارژ می شود. تعدادی از مرغداران هنوز موفق به دریافت نهاده مورد نیاز خود نشده اند و برخی دیگر نیز که نهاده خریداری نموده اند پس از گذشت 50 روز هنوز به دستشان نرسیده است.حبیب اسدالله نژاد در گفت و گو با ایسنا در پاسخ به این پرسش که وضعیت تامین خوراک طیور در آخر سال ۱۴۰۰و روزهای آغازین ۱۴۰۱ به چه صورت بوده است؟ اظهار داشت: متاسفانه وضعیت تامین نهاده ها در وضعیت مناسبی نیست. تعدادی از واحدهای مرغداری بیش از ۵۰روز است که از سامانه بازارگاه نهاده خریداری نموده اند ولی هنوز به دستشان نرسیده است و برخی هم هنوز موفق به خرید نشده اند.

وی افزود: قسمتی از این قصور مربوط به معاونت تجاری وزارت جهادکشاورزی و دستگاه های مربوطه است. بخش دیگر مربوط به تجار و بازرگانان است. آنها مدعی هستند که ارز برای واردات نهاده تخصیص داده نشده یا ارز تخصیص داده شده ولی کارمزد آن پرداخت نشده است. همین طور در بعضی موارد نیز گفته می شود که مجوز خروج از گمرک صادر نشده است و تنها کسی که در این میان لطمه می بیند مرغدار است.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی افزود: تمام موارد ذکر شده دلیل نمی گردد که واحدهای مرغداری هنوز بعد از۵۰ روزی که از خرید نهاده شان می گذرد، این اقلام به دستش نرسیده باشد.

وی در ادامه اظهار داشت: خیلی از مرغداری ها نیز مرغ هایشان آماده تحویل است ولی چون هنوز سهمیه نهاده دولتی خودرا دریافت نکرده اند امکان تحویل ندارند، برای اینکه در صورت فروش مرغ سهمیه هایشان از بین می رود که البته سهمیه تعدادی از مرغداران پس از ۴۵ روز حذف شده و این سهمیه ها باید به هرشکل ممکن برگردد و حق مرغدار بواسطه عدم تامین کافی نهاده ها توسط دولت به هیچ وجه نباید ضایع شود.

اسدالله نژاد با اعلان اینکه یک ماه و نیم است که مشکل تامین نهاده وجود دارد و سامانه بازارگاه بطور قطره چکانی شارژ می شود، اظهار داشت: عملکردها در دو ماه پایانی سال در تامین و توزیع نهاده ها واقعا نامناسب بود و لطمه روحی و مالی بسیاری به مرغداران وارد کرد،

منبع:

1401/01/06
14:14:47
5.0 / 5
436
تگهای خبر: خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر