پربازدیدهای نوروز

پربازدیدهای نوروز

به گزارش لذت سفر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر اعلام نمود: تهران و فارس در صدر پربازدیدترین استانهای کشور قرار گرفتند و آرامگاه حافظ رکورد بازدیدهای نوروزی را در دو روز نخست سال ۱۴۰۱ شکست.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا، برپایه اعلام این ستاد، نزدیک به ۲۵۵هزار بازدید از آثار تاریخی و موزه های تهران در دو روز نخست سال به ثبت رسید که بر این اساس، تهران در رتبه نخست استانهای پربازدید در کشور ایستاد و شیراز با حدود ۲۳۳هزار بازدیدکننده در رتبه دوم استانهای پربازدید قرار گرفت.
بعد از تهران و فارس، استان اصفهان با ثبت بیشتر از ۹۹هزار بازدید نوروزی در جایگاه سوم قرار دارد. خراسان رضوی، خوزستان، کرمان، کرمانشاه، یزد، لرستان و همدان به ترتیب در رتبه های چهارم تا دهم قرار گرفته اند.
مجموعه فرهنگی ـ تاریخی حافظ پربازدیدترین مجموعه تاریخی کشور در دو روز نخست سال جاری بود و دو مقصد گردشگری دیگر استان فارس، یعنی مجموعه فرهنگی ـ تاریخی سعدی و مجموعه تخت جمشید، در جایگاه دوم و سوم قرار دارند.
باغ فین کاشان (اصفهان)، ارگ کریمخان شیراز (فارس)، عمارت عالی قاپوی اصفهان، کاخ سعدآباد تهران، مجموعه پاسارگاد (فارس)، آرامگاه فردوسی در توس (خراسان رضوی) و باغ موزه چهلستون در اصفهان به ترتیب پربازدیدترین مقاصد در ایام اول و دوم فروردین ماه ۱۴۰۱ بوده اند.
بیشترین خرید بلیت آنلاین هم به ترتیب به کاخ سعدآباد، حافظیه، کاخ گلستان، تخت جمشید و مجموعه زندیه شیراز اختصاص داشته است.
منبع:

1401/01/05
13:03:59
5.0 / 5
426
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر