به دلیل ادامه دار بودن جنگ اوكراین؛

هند بزرگترین صادرکننده گندم دنیا می شود

هند بزرگترین صادرکننده گندم دنیا می شود

لذت سفر: بنظر می رسد هندی ها از ادامه دار بودن جنگ اوکراین نهایت استفاده را ببرند و با پیشی گرفتن از روسیه به بزرگترین صادرکننده غلات در جهان تبدیل شوند.به گزارش لذت سفر به نقل از مهر، روزنامه ماینت چاپ هندوستان روز گذشته در سرمقاله خود به نقل از منابع هندی نوشت این کشور درحال برنامه ریزی برای تبدیل شدن به بزرگترین صادرکننده گندم در جهان با عنایت به ادامه درگیری های بین روسیه و اوکراین است.
به گفته این روزنامه، هند می خواهد از این موقعیت بهره برده و درخواست های مختلف خریدارانی که به دنبال جایگزین هایی برای واردات گندم از روسیه و اوکراین هستند، را پاسخ دهد.
این روزنامه به اقدامات گوناگونی اشاره می کند که دهلی نو می خواهد ظرف دو هفته آینده برای اطمینان از رشد صادرات گندم خود انجام دهد.
این اقدامات شامل به خط کردن آزمایشگاه های دارای گواهی دولتی برای آزمایش فوری کیفیت گندم برای صادرات، اولویت بندی صادرات گندم نسبت به دیگر کالاها در بنادر و عرضه واگن های ریلی اضافی برای حمل و نقل غلات است.
به گفته منابع، هند با این اقدامات می خواهد به تولیدکنندگان گندم در این کشور کمک نماید تا غلات باکیفیت بالاتر را صادر کنند تا به خریداران جهانی نشان دهد که این کشور می تواند عرضه ثابت گندم با پروتئین بالا را تضمین کند.
دولت هند ۲۱۳ آزمایشگاه را برای آزمایش کیفیت گندم صادراتی برگزید، همینطور از اداره استاندارد دولتی خود خواست تا کیفیت گندم های تولیدی را کنترل کند.
هند قراردادهایی را برای صادرات ۷ میلیون تن گندم امسال امضا کرده بود که این یک رکورد برای کشوری است که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان غلات در جهان است.
با وجود تولید فراوان غلات خصوصاً گندم در هند، این کشور به لحاظ صادراتی نهمین صادرکننده بزرگ گندم در سرتاسر جهان به حساب می آید.
در حال حاضر روسیه بزرگترین صادرکننده گندم در جهان است و بیشتر از ۱۸ درصد از صادرات جهانی را به خود اختصاص می دهد. اتحادیه غلات این کشور در اوایل ماه مارس اعلام کرد، با این وجود، محموله های صادراتی غلات از روسیه در ماه گذشته به علت تحریم های در رابطه با اوکراین که منجر به محدودیت های ترافیکی در بنادر دریایی و رودخانه ای شد، ۵۰ درصد کاهش پیدا کرد.
این هفته روسیه صادرات غلات (از جمله گندم) به کشورهای اتحادیه اقتصادی اوراسیا را به منظور تأمین امنیت بازار داخلی در بحبوحه تحریم ها موقتاً ممنوع کرد.
این وضعیت هم اکنون منجر به افزایش وحشتناک قیمت گندم شده است. قیمت آتی غلات در ۷ مارس به بالاترین حد خود رسید و به ۱۳ دلار و ۶۳ سنت در هر بوشل رسید که ۶۰ درصد از آغاز سال افزایش پیدا کرده است.


منبع:

1400/12/27
19:33:12
5.0 / 5
449
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر