همه مجوزهای جهاد کشاورزی در درگاه ملی مجوزها

همه مجوزهای جهاد کشاورزی در درگاه ملی مجوزها

به گزارش لذت سفر معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: همه 150 مجوز وزارت جهاد کشاورزی بوسیله سامانه سِماک به درگاه ملی مجوزها افزوده شد.


به گزارش لذت سفر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، محمد قربانی معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی در برنامه پخش زنده گفتگوی ویژه خبری اظهار نمود: وزارت جهاد کشاورزی نخستین دستگاهی بود که سیستم سامانه درگاه صدور مجوزهای الکترونیکی خود (سِماک) را به دستگاه ملی وصل کرد.
وی با اشاره به اینکه تعداد ۱۵۰ مجوز تاییدمحور صادر گردیده است، عنوان کرد: ۵۹ عنوان در مشاغل خانگی داشته ایم که همه ثبت محور هستند و ۱۰ روز پیش اعلام شده اند.
قربانی اشاره کرد: حوزه مجوزهای وزارت جهاد کشاورزی از حساسیت های بسیار بالایی برخوردارست به جهت این که با سلامت محیط و انسان مواجه هستند؛ پس یک سری استانداردهای بین المللی را باید رعایت نمایند.
وی اضافه کرد: در مجوزهای تاییدمحور، بیشتر بعد سلامت مردم مطرح هست و دستگاه هایی مثل وزارت بهداشت، سازمان غذا، دارو و دامپزشکی مسئولیت مستقیم دارند.
معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه گرفتن پروانه بهره برداری چهار مرحله دارد که تنها دو مرحله آن در اختیار این وزارت است، اشاره کرد: وزارت جهاد کشاورزی اگر بخواهد خودش تمام اقدامات را انجام دهد کار خیلی سرعت می گیرد.
وی افزود: گاهی برای صدور یک مجوز پس از مراحل انجام شده در وزارتخانه، گرفتن ۱۷ استعلام لازم است، که پیش از دولت سیزدهم پروسه صدور مجوز ۱۸۶ روز طول می کشیده است اما در وضعیت جدید که فرآیندها را اصلاح کرده ایم و با بهینه یابی زمانی، آنرا در داخل خود وزارتخانه به هفت روز رسانده ایم.
قربانی از وزارت امور اقتصادی و دارایی تقاضا کرد: کمک کنند استعلام ها یک حد بهینه داشته باشد، این مهم به صدور مجوزها سرعت می دهد و عملاً ما ارتقای رتبه بهبود و کسب وکار بین المللی را خواهیم داشت.


منبع:

1400/12/19
14:43:13
5.0 / 5
314
تگهای خبر: استاندارد , برنامه , پزشك , ثبت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر