دومین دیدار رافائل گروسی از موزه ملی ایران

دومین دیدار رافائل گروسی از موزه ملی ایران

لذت سفر: رافائل ماریانو گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در حاشیه سفر دیپلماتیک خود به تهران، از موزه ملی ایران برای بار دوم بازدید نمود.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا، گروسی در حاشیه سفر به ایران، بعد از نشست ها و دیدارهای دیپلماتیک با مقامات سازمان انرژی هسته ای و وزارت امور خارجه، به موزه ملی ایران رفت و درحالی که بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی او را همراهی می کرد، از بخش دیرینه شناسی و هنر دوران اسلامی ایران، همچون تالار قرآن، آثار دوره های صدر اسلام، سلجوقی، ایلخانی، تیموری، صفوی، قاجار و هنر و تمدن ایران در دوران اسلامی در یکی از مهم ترین موزه های جهان اسلام بازدید کرد.
نسخ خطی خمسه نظامی و مسالک الممالک ثبت شده در لیست حافظه جهانی یونسکو و همین طور قرآن تک برگ منسوب به بایسنقر میرزا، محراب بقعه ربیعه خاتون اشترجان اصفهان، تابلوهای نقاشی قهوه خانه ای و نبرد گنجه، مورد توجه مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار گرفت.


گروسی همین طور در دفتر یادبود موزه ملی ایران نوشت: "مفتخرم که بیشتر با تاریخ ایران بوسیله زیبایی هنر آن آشنا شدم. "


بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی که در این بازدید گروسی را همراهی می کرد، برای یادبود نوشت: "تاریخ کشور ما الحمدللّه سرشار است از افتخارات و توجه مردم این سرزمین کهن به ارزشهای کهن اسلامی، بنا بر این بود زمانی که اسلام ظهور یافت این مردم با استقبال از ارزشهای اسلامی نه فقط اسلام آوردند، بلکه خدمات فراوانی به ترویج فرهنگ اسلامی نمودند. از همه دست اندرکاران موزه اسلامی که شناسنامه فرهنگ کشورمان را حفظ می نمایند کمال تشکر را دارم. "


مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی قبل از این، در ششم شهریور ۱۳۹۹ از موزه ایران باستان در موزه ملی ایران بازدید کرده بود. موزه ملی ایران همین طور در هفتم آبان ۱۳۹۶ میزبان یوکیا آمانو، مدیر پیشین این آژانس بود.
منبع:

1400/12/16
10:12:38
5.0 / 5
535
تگهای خبر: ثبت , خدمات , سفر , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر