با تصویب مجلس

صنایع آب بر موظف به شفاف سازی ترکیب منابع آبی مورد استفاده خود شدند

صنایع آب بر موظف به شفاف سازی ترکیب منابع آبی مورد استفاده خود شدند

لذت سفر: نمایندگان مجلس شورای اسلامی صنایع آب بر را موظف به شفاف سازی ترکیب منابع آبی مورد استفاده خود در سال 1401 کردند.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت سوم امروز مجلس و در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه ۱۴۰۱؛ بند الحاقی ۶ و بند الحاقی ۷ در تبصره ۸ لایحه را بررسی نموده و آنها را به تصویب رساندند.
برمبنای بند الحاقی ۶ در تبصره ۸؛ کلیه صنایع آب بر (به تشخیص وزارت نیرو) موظفند تا اختتام خردادماه سال ۱۴۰۱ نسبت به شفاف سازی ترکیب منابع آبی مورد استفاده اقدام نمایند. وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و نیرو موظفند بسته تشویقی و تنبیهی برای کاهش استفاده از آب های سطحی و زیرزمینی توسط این صنایع و جایگزین کردن آن با پساب صنعتی و شهری را تا اختتام شهریورماه تهیه و به تصویب هیأت وزیران برساند.
برمبنای بند الحاقی ۷ در تبصره ۸؛ در امتداد مدیریت بحران آب و سالم سازی محصولات کشاورزی و کاهش وابستگی در تامین خوراک دام، وزارت جهاد کشاورزی مکلف است با همکاری سازمان برنامه و بودجه کشور حداکثر ظرف شش ماه برنامه ملی کاهش تبخیر سطحی بوسیله توسعه آبیاری زیر سطحی، برنامه کاهش مصرف سموم شیمیایی و سالم سازی خاک، آب و محصول، برنامه قطع وابستگی و خودکفایی خوراک دام سبک، سنگین و طیور را تدوین و اجراء نماید. همین طور مکلف به تجهیز و راه اندازی پژوهشگاه های مرجع اندازه گیری سموم باقی مانده در محصولات کشاورزی می باشد.
منبع:

1400/12/15
23:33:04
5.0 / 5
498
تگهای خبر: برنامه , شهر , محصولات , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر