ماموریت ضرغامی برای رایزنان فرهنگی

ماموریت ضرغامی برای رایزنان فرهنگی

عزت الله ضرغامی از دیدار با رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی آگاهی داد و اعلام نمود: رایزنان فرهنگی نماینده وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در خارج از کشور هستند و جذب توریست اولویت اول آنها است.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در توئیتر نوشت: با رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ملاقات داشتم. در ۸۰ نقطه دنیا رایزان فرهنگی حضور دارند. از امروز همه آنان نماینده وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در خارج از کشور هستند. جذب توریست خارجی هم اولویت اول آنان است.
سازمان وقت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از سال ۱۳۹۴ تا ۱۳۹۸ نمایندگی هایی را با عنوان دفتر اطلاع رسانی گردشگری ایران در برخی از کشورهای اروپایی و آسیایی راه اندازی نمود که بعد از آن به بهانه اصلاح دستورالعمل و ضوابط نمایندگی های گردشگری در خارج از کشور اعتبار این نمایندگی ها را منقضی کرد و دستور تعطیلی آنها را داد.
این دفاتر توسط بخش خصوصی و بدون بودجه و اعتبارات دولتی با هدف جذب توریست اداره می شد که بعدها به نحوه عمکرد آنها با این عنوان که جنبه شخصی پیدا کرده بود، اعتراض هایی شد. سازمان وقت میراث فرهنگی و گردشگری بعد از آن بارها با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی وارد مذاکره شد تا از ظرفیت رایزنان فرهنگی در بخش گردشگری نیز استفاده نماید که تا کنون استفاده از ظرفیت رایزنان فرهنگی در گردشگری موفقیت آمیز نبوده و جذب توریست در ماموریت آنها رسما تعریف نشده است. همچنین، پیشنهادهایی درباره ایجاد رایزنی گردشگری در سفارتخانه های ایران در خارج از کشور بارها مطرح شده، اما سازوکاری برای آن تعریف نشده است.
در دی ماه ۱۴۰۰ نیز معاونت گردشگری در نشستی با حضور رایزنان اقتصادیِ در حال اعزام به کشورهای خارجی ماموریت های جدیدی را باتوجه به تفاهم نامه ای با وزارت خارجه برای این دیپلمات ها ترسیم کرد که زمینه سازی برای حضور بخش خصوصی در ایران و انتقال نظرات فعالان گردشگری به ایران از آن جمله بود.

1400/11/24
11:28:28
5.0 / 5
542
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر