فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی اصفهان خبر داد

کشف بیشتر از ۳۰۰ شیء تاریخی از قاچاقچیان

کشف بیشتر از ۳۰۰ شیء تاریخی از قاچاقچیان

به گزارش لذت سفر فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان اصفهان از کشف و ضبط بیشتر از ۳۰۰ قطعه شیء تاریخی از سوداگران میراث فرهنگی در شهر چمگردان از توابع شهرستان لنجان اطلاع داد.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا، عبدالرضا بافرانی اظهار داشت: با عنایت به وصول گزارشی در خصوص خرید و فروش مقدار قابل توجهی از اشیا تاریخی در شهر چمگردان در شهرستان لنجان، تیم عملیاتی یگان حفاظت استان بلافاصله به محل اعزام شد. تیم عملیاتی معاونت جلوگیری از وقوع جرم یگان حفاظت استان با برنامه از پیش طراحی شده و در چارچوب خریدار آثار تاریخی، با همکاری عوامل نیروی انتظامی کلانتری منطقه و با کسب اجازه از مقام قضایی به محل معامله وارد شد و در حین انجام معامله صوری با غافلگیری سوداگران آثار تاریخی، ضمن دستگیری عوامل، مقادیر قابل توجهی از اشیا تاریخی کشف و ضبط شد.
او اضافه کرد: خوشبختانه در این عملیات چهار نفر از سوداگران اشیا تاریخی دستگیر و بیشتر از ۳۰۰ قطعه شی ء تاریخی شامل ظروف سفالی، سکه های طلا، نقره و مس و تعدادی مجسمه کشف و ضبط شد.
به قول فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان اصفهان، کشف این اشیاء، اولین کشف بزرگ اشیا تاریخی در دو ماه گذشته در فلات مرکزی ایران است.
بنابر گزارش روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، با عنایت به اهمیت موضوع، کارشناسان ارشد حوزه دیرینه شناسی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان هم اینک درحال بررسی این اشیاء در جهت تخمین قدمت و اصالت آنها هستند.
منبع:

1400/11/19
12:07:54
5.0 / 5
502
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر