یک جابه جایی دیگر در وزارت میراث

یک جابه جایی دیگر در وزارت میراث

معاون میراث فرهنگی استان تهران با حکم قائم مقام وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سرپرست اداره کل موزه ها شد.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا، با انتصاب مرتضی ادیب زاده، محمدرضا کارگر که از سال ۱۳۹۲ مدیریت اداره کل موزه های کشور را به عهده داشت، تودیع شد. البته علی دارابی، معاون میراث فرهنگی حکم مشاور برای او صادر کرد.
در حکم دکتر علی دارابی برای مرتضی ادیب زاده آمده است: «اهتمام بایسته بر امر آموزش و پژوهش، بهره گیری از تکنولوژی های جدید، تشکیل شورای راهبردی و هیأت امنایی موزه ها، توجه بایسته بر دیپلماسی موزه ها در شرایط کنونی و افزایش سطح همکاری ها با سایر کشورها، تقویت و حمایت بیشتر از بخش خصوصی و نهادهای غیردولتی، افزایش تعاملات و همکاری با سایر نهادها و دستگاههای دولتی، تدوین سند و چشم انداز "موزه و نقش آن در توسعه پایدار" همچون اولویت های کاری جناب عالی است.»
البته این انتقاد به ادیب زاده وارد است که مدتی است درباره وقایع میراث فرهنگی پاسخگوی رسانه ها نیست.
علی دارابی، قائم مقام وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نشست معارفه ادیب زاده بعنوان سرپرست اداره کل موزه ها، ضمن اشاره به جایگاه موزه ها در کشور، اظهار داشت: امروز مبحث آموزش و پژوهش در موزه ها باید اولویت کار قرار گیرد. همکاری با دستگاه ها و و ارتقاء دیپلماسی فرهنگی بخشی از مأموریت اداره کل موزه ها باید باشد.
مرتضی ادیب زاده، سرپرست جدید اداره کل موزه ها هم از اعتماد قائم مقام وزیر قدردانی کرد و ضمن اشاره به اهمیت و لزوم آموزش، اظهار داشت: امروز با پیشرفت جوامع لزوم دارد مبحث آموزش و ارتقاء همکارانمان در موزه ها بعنوان یک اولویت دنبال شود.
براساس اعلام روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، مرتضی ادیب زاده فارغ التحصیل دکترای دیرینه شناسی و مدرس دانشگاه است.
موزه ها درحالی با جابه جایی گسترده مدیران رو به رو شده اند که سوای کاهش نیروی متخصص موزه داری، با کمبود اعتبارات و منابع مالی بخصوص در دو سال درگیر با کرونا مواجهند و سال هاست نسبت به تجهیز و بروزرسانی ساختمان موزه ها، تجهیزات و خدمات و همینطور ارتقاء سیستم های امنیتی، وضعیت نگهداری اشیاء در مخازن و تأمین یگان حفاظت موزه ها، اخطار داده شده است.
منبع:

1400/11/17
22:46:34
5.0 / 5
556
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر