در گزارش لذت سفر عنوان شد؛

واگذاری زمین کشاورزی به تعاونی های اردبیل کذب است

واگذاری زمین کشاورزی به تعاونی های اردبیل کذب است

به گزارش لذت سفر رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل اظهار داشت: واگذاری هرگونه اراضی زراعی به تعاونی های مسکن در استان اردبیل کذب محض است و به هیچ وجه تغییر کاربری در این عرصه صورت نمی گیرد.خلیل نیکشاد در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: با تعیین تکلیف اراضی کشاورزی به هیچ وجه واگذاری زمینهای کشاورزی به شرکت های تعاونی کارمندان دولت در سطح استان انجام نشده و اعضا نباید فریب تبلیغات دروغین دراین زمینه را بخورند.
وی اشاره کرد: با تاکید مسئولان کشوری و استانی تغییر کاربری در اراضی کشاورزی به شکل کامل ممنوع شده و ما به هیچ فرد حقیقی و حقوقی در قالب شرکت تعاونی ادارات زمین کشاورزی واگذار نمی نماییم و تغییر کاربری ها نیز دراین زمینه فاقد وجاهت قانونی می باشد.
نیکشاد اظهار داشت: سازمان جهاد کشاورزی خرید و فروش اراضی کشاورزی را در بنگاه های مشاور املاک کار غیر قانونی اعلام می کند و به متخلفان گوشزد می کند که در صورت تکرار چنین مواردی بطور قطع بوسیله مراجع قانونی با آنها برخورد شده و اجازه تغییر اراضی کشاورزی در حریم شهرها و روستاها داده نخواهد شد.
وی به تهیه نقشه برمبنای طرح کاداستر اشاره نمود و اضافه کرد: تا حالا ۲۳۰ هکتار اراضی کشاورزی استان نقشه برداری شده و با هدف حفظ کاربری و یکپارچگی اراضی کشاورزی و توسعه این اراضی، این فعالیت ها ادامه دارد.
نیکشاد در بخش دیگری از سخنان خود اشاره کرد: با اجرای طرح کاداستر و پیمان سپاری انجام شده ۲۳۰ هکتار اراضی نقشه برداری شده که یک سوم کل اراضی زراعی و باغی استان را که ۷۵۵ هزار هکتار است، شامل می شود.
وی افزود: از این تعداد ۸۰ هزار هکتار در مناطق شمال استان شامل بیله سوار و پارس آباد در مرحله انجام نقشه برداری است و سازمان جهاد کشاورزی می کوشد تا با همکاری امور اراضی پیمان سپاری و رفع تداخلات را در این بخش انجام دهد.
نیکشاد با اعلان اینکه ۳۵۰ هکتار رفع تداخلات در سطح استان با صدور رأی انجام شده است، بیان کرد: با همکاری منابع طبیعی، ثبت اسناد، مدیریت امور اراضی و همین طور حمایت رییس کل دادگستری و دادستان مرکز استان جلوی تصرفات غیرقانونی و تخلفات احتمالی گرفته شده است.
وی افزود: با رفع تداخل ۳۵۰ هکتار اراضی، رأی صادر شده برای ۱۸۵ هکتار بوده که به تعیین تکلیف محدوده اراضی کشاورزی منجر گردیده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل اظهار داشت: مدارک مورد نیاز برای دریافت سند تک برگی کشاورزان مربوط به اراضی خودشان، اسناد هویتی شامل شناسنامه و کارت ملی و همین طور قولنامه و نسخی است که در زمان ارائه مدارک باید کشاورزان آنرا به همراه داشته باشند.


منبع:

1400/11/10
13:47:28
5.0 / 5
595
تگهای خبر: تبلیغات , ثبت , خرید , روستا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر