رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری خراسان رضوی مطرح كرد

تاسیس جامعه انجمن های حرفه ای راهنمایان گردشگری کشور با هدف ایجاد تشکلی واحد

تاسیس جامعه انجمن های حرفه ای راهنمایان گردشگری کشور با هدف ایجاد تشکلی واحد

خراسان رضوی رییس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری خراسان رضوی گفت: هدف از ایجاد جامعه انجمن های حرفه ای راهنمایان گردشگری، ایجاد تشکل واحد در حوزه راهنمایان گردشگریست تا از این طریق دولت با تشکلی واحد و یکپارچه در ارتباط و کنش قرار گیرد.توحید فروزانفر در گفت و گو با ایسنا درباب تأسیس جامعه انجمن های حرفه ای راهنمایان گردشگری کشور اظهار نمود: کانون انجمن های ایران، انجمن های استانها و جامعه راهنمایان گردشگری قبل از تأسیس جامعه انجمن های حرفه ای راهنمایان گردشگری، فعالیت داشته اند. هدف از ایجاد این جامعه ایجاد تشکل واحد در حوزه راهنمایان گردشگریست تا از این طریق دولت با تشکلی واحد و یکپارچه در ارتباط و کنش قرار گیرد و از تشتت موجود جلوگیری شود.

وی افزود: اعضای هیأت مدیره این جامعه شامل هفت نفر هیات مدیره و دو بازرس است که بوسیله انتخابات میان اعضای تمام استان هایی که جامعه حرفه ای راهنمایان گردشگری راه اندازی کرده اند، انتخاب شده اند که در آینده این اعضا درون خود تشکل سازی خواهند کرد و کمیته های متفاوتی در امتداد اهداف جامعه راهنمایان گردشگری ایجاد خواهند کرد.

رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری خراسان رضوی بیان کرد: جامعه هدف جامعه انجمن های حرفه ای راهنمایان گردشگری شامل تمام راهنمایان گردشگری کشور می شود. به شکلی که راهنمایان بواسطه عضویت در انجمن حرفه ای گردشگری استان خود می توانند به عضویت جامعه راهنمایان گردشگری سراسر کشور درآیند.

فروزانفر درباب دلیل عدم حضور راهنمایان گردشگری خراسان رضوی در اعضای این جامعه اشاره کرد: این امر بدین سبب است که هنوز جامعه حرفه ای راهنمایان گردشگری خراسان رضوی تشکیل نشده است. بدین سبب تنها افرادی توانستند در انتخابات شرکت نمایند که انجمن حرفه ای راهنمایان گردشگری در استان آنها تشکیل شده و فعالیت دارد.

وی افزود: این در صورتیکه است که باتوجه به عضویت من در هیأت مدیره کانون راهنمایان گردشگری، حق حضور در هیأت مدیره جامعه حرفه ای راهنمایان گردشگری را دارم اما حق رأی ندارم. بدین جهت هنگامی که جامعه حرفه ای راهنمایان گردشگری در خراسان رضوی تشکیل گردد، در دوره های بعد می توان برای جامعه انجمن های حرفه ای راهنمایان گردشگری کشور کاندیدا داشته باشیم.

رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری خراسان رضوی اشاره کرد: راهنمایان گردشگری بوسیله جامعه حرفه ای استان خود با جامعه انجمن های حرفه ای راهنمایان گردشگری ارتباط خواهند داشت و از این طریق مدیریت و تصمیمات اتخاذ شده به راهنمایان استانها منتقل شده و تسری می یابد.

فروزانفر عنوان کرد: همچنان تشکل کانون های راهنمایان گردشگری کشور تا سال آینده به کارهای خود ادامه خواهد داد. بدین سبب برقراری ارتباط با استان هایی که انجمن حرفه ای تشکیل نداده اند، به مرور زمان شکل گرفته و مدیریت می شود بدین سان کانون راهنمایان گردشگری ایران ملغی نشده است و روند ادغام و ایجاد یک تشکل واحد در گذر زمان طی خواهد شد.

وی اظهار داشت: تأسیس جامعه انجمن های حرفه ای راهنمایان گردشگری مسلما به نفع استانها خواهد بود. بدین سبب با تشکیل انجمن حرفه ای گردشگری در استان خراسان رضوی به بدنه راهنمایان گردشگری کشور متصل خواهیم شد. برای اینکه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور در آینده تنها یک تشکل را به رسمیت خواهد شناخت و با آن تعامل خواهد داشت و از این طریق نیز اثرات مثبتی ایجاد خواهدنمود.

رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری خراسان رضوی افزود: امیدوار هستم انجمن راهنمایان، کانون راهنمایان و جامعه حرفه ای راهنمایان گردشگری هر چه زودتر کارها را پیش برده و فرهنگ سازی رخ دهد تا مردم نیز با جامعه انجمن های حرفه ای راهنمایان گردشگری کشور آشنا شده و سفرهای مطمئن تر بوسیله آژانس ها و راهنمایان معتبر را تجربه کنند، تا از این طریق تورهای گردشگری کشور نیز سروسامان یابد.
1400/10/25
22:19:45
5.0 / 5
467
تگهای خبر: ثبت , سفر , شركت , صنایع دستی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر