ضرغامی:

درحال طراحی نهضت جاده ای معرفی میراث فرهنگی هستیم

درحال طراحی نهضت جاده ای معرفی میراث فرهنگی هستیم

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: درحال طراحی و استانداردسازی نهضت معرفی جاده ای برای نصب بیلبورد و معرفی میراث فرهنگی هستیم، صحبت هایی در این راستا با وزیر راه شده است.


به گزارش لذت سفر به نقل از خبرگزاری ایرنا از خبرنگار میراث آریا، سید عزت الله ضرغامی در همایش معاونان میراث فرهنگی استان ها حفظ، معرفی، تبیین و تفسیر را از مهم ترین وظایف معاونان میراث فرهنگی کشور عنوان نمود و اضافه کرد: این وظیفه مهم دارای ابعاد بسیار است. شما باید وظیفه خویش را بدانید و باور داشته باشید که چه مأموریت مهمی برعهده دارید.
وی بر شناخت و حفظ میراث ملموس و ناملموس تصریح کرد و اضافه کرد: شما باید با شناخت کامل از میراث فرهنگی جدی ترین و موثق ترین روایت را داشته باشید. همینطور آثار و بافت ها را بشناسید، از آنها حفاظت کنید و درست ترین تفسیرها را عرضه دهید.
استفاده از ظرفیت فعالان فضای مجازی، مدیریت اعتبارات استانی و توزیع عادلانه و کارشناسی اعتبارات استانی برای نگهداری و مرمت آثار، تعامل و همکاری با دستگاههای مرتبط و بخش خصوصی، تعامل با بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس، از دیگر اشارات وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در این نشست بود.
وی ضمن اشاره به استفاده از ظرفیت راه ها و جاده ها برای فرهنگ سازی و معرفی میراث فرهنگی بیان نمود: درحال طراحی و استانداردسازی نهضت معرفی جاده ای برای نصب بیلبورد و معرفی میراث فرهنگی هستیم. صحبت هایی در این راستا با وزیر راه داشته ام، معاونان میراث فرهنگی باید اماکن اصلی را در استان ها مشخص و اولویت بندی کنند.
ضرغامی ضمن اشاره به برگزاری جلسات ادواری با مدیران وزارت خانه اضافه کرد: ۱۷ راهبرد برای مدیران تبیین کرده ایم که با اجرای آنها به یک زبان مشترک در نگاه و فکر برسیم.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با تکیه بر اهمیت حرائم اضافه کرد: در این رابطه در وزارت خانه گروه هایی تشکیل شده و با همکاری پژوهشگاه درحال کار کارشناسی و تبیین مبحث هستیم که در کنار حفظ حرائم، مشکلات مردم هم حل شود.
وی همینطور شجاعت در تصمیم گیری را از مهم ترین اصول مدیریتی عنوان نمود و اظهار داشت: باید در مواردی تصمیم نهایی را بگیریم و به برخی دعواها خاتمه دهیم.
ضرغامی در ارتباط با مبحث ثبت هم بیان نمود: اثری که شایسته ثبت شدن است باید پیگیری و ثبت گردد، اما مسابقه ثبت نداریم. کمیت اهمیتی ندارد، مهم آن است اثری که دارای ارزش است به ثبت برسد. در این مورد در کنار مسئولیت قانونی دارای مسئولیت شرعی هم هستیم و باید حواسمان به این نکته باشد.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در انتها به قدرت معاونان میراث فرهنگی کشور تاکید و ابراز امیدواری کرد که مأموریت های این حوزه به درستی تبیین و صدور ارزش ها و پیام انقلاب به درستی صورت گیرد.

1400/10/24
12:19:07
5.0 / 5
521
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر