معاون گردشگری پاسخ داد

ممنوعیت سفر از کدام کشورها به ایران ادامه دارد؟

ممنوعیت سفر از کدام کشورها به ایران ادامه دارد؟

به گزارش لذت سفر معاون گردشگری بعد از به روز رسانی مصوبه ستاد ملی کرونا، از لغو محدودیت سفر از کشورهای همسایه به ایران آگاهی داد و اظهار داشت: ممنوعیت سفر از 10 کشور به ایران همچنان ادامه دارد.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا، با همه گیری سویه جدید اُمیکرون ویروس کرونا، وزارت کشور بر طبق مصوبه ستاد ملی کرونا، حدود دو هفته پیش، سفر از ۱۲ کشور بوتسوانا، نامیبیا، اسواتینی، لسوتو، زیمبابوه، مالاوی و آفریقای جنوبی و چهار کشور اروپایی انگلیس، فرانسه، نروژ و دانمارک را به ایران برای ۱۵ روز ممنوع کرده بود. همین طور مرزهای زمینی به روی کشورهای همسایه بسته شده، اما مرزهای هوایی برای ورود و خروج مسافر، به غیر از آن ۱۲ کشور باز مانده بود.
اینک، احمد وحیدی، وزیر کشور از بروزرسانی مصوبات ستاد ملی کرونا آگاهی داده و گفته است: محدودیت از کشورهایی که بیماری در آنجا کنترل شده، برداشته شده است و تردد از مرزهای زمینی با رعایت پروتکلهای بهداشتی، تزریق واکسن و داشتن تست پی سی آر منفی امکان پذیر شده است، اما گزارش های جلسه امروزِ ستاد کرونا از ارزیابی مرزها نشان داد که رعایت موارد باید بیشتر شود.
علی اصغر شالبافیان، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز با اشاره به گزارش ها و ارزیابی های مثبت در دو هفته گذشته، به ایسنا اظهار داشت که درحال حاضر به غیر از هشت کشور آفریقاییِ زیمبابوه، موزامبیک، نامیبیا، مالاوی، آفریقای جنوبی، اسواتینی، لسوتو و بوتسوانا و دو کشور اروپاییِ فرانسه و انگلیس، ورود مسافر از سایر کشورها و مرزهای زمینی، هوایی و دریایی، بدون مانع اعلام شده است و محدودیتی برای ورود گردشگران به جز آن ۱۲ کشور وجود ندارد.
او همین طور با اشاره به پیگیری ها و کوشش های مسؤولان وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، از برداشته شدن محدودیت های سفر از کشورهای همسایه به ایران آگاهی داد و اضافه کرد: وضعیت سفر از کشورهای همسایه به حالت قبل برگشت.
شالبافیان اشاره کرد: تردد از مرزهای زمینی با رعایت پروتکلهای بهداشتی، تزریق واکسن و داشتن تست پی سی آر منفی نیز امکان پذیر شده است.
ستاد ملی کرونا قبل تر اعلام نموده بود مسافران برای ورود به ایران باید گواهی دو دُز واکسن کووید و گواهی منفی تست PCR را در فاصله ۴۸ تا ۷۲ ساعت مانده به ورود، عرضه کنند.
منبع:

1400/10/22
12:54:12
5.0 / 5
538
تگهای خبر: ثبت , سفر , صنایع دستی , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر