معاون گردشگری كشور:

مرمت بیشتر بناهای در تملک میراث فرهنگی در استان کرمان

مرمت بیشتر بناهای در تملک میراث فرهنگی در استان کرمان

کرمان معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اعلان اینکه بیشتر بناهای در تملک این وزارتخانه در استان کرمان مرمت شده اند اظهار داشت: اگر بنایی در استان کرمان وجود دارد که مرمت نشده است مالکیت آن در اختیار سایر اشخاص حقیقی و یا حقوقی است.


علی اصغر شالبافیان درنشست جمع بندی سفر اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به رفسنجان با تاکید براینکه بیشتر بناهای تاریخی تحت مالکیت وزارت میراث فرهنگی بوسیله صندوق حفظ و احیا بناهای تاریخی به بخش خصوصی واگذار شده است اظهار نمود: اگر هر بنای تاریخی سرمایه گذار داشته باشد میراث فرهنگی آمادگی اعطای تسهیلات و تامین زیرساخت ها را دارد.
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به بسته بودن درب های خانه تاریخی حاج آقا علی رفسنجان اضافه کرد: خانه حاج آقا علی در مالکیت اوقاف است که خوشبختانه با هماهنگی انجام گرفته با مدیران این دستگاه درب های این خانه به روی گردشگران باز می شود.
او با اشاره به این که انتظار می رود با حمایت یکی از شرکت های صنعتی و معدنی منطقه مشکلات پیش روی خانه تاریخی حاج آقا علی رفسنجان برطرف شود بیان کرد: وزارت میراث فرهنگی آمادگی دارد از محل تبصره ماده 18 به بهره بردار جدید این بنا تسهیلات اعطا کند.
شالبافیان خواهان مرمت سایر بناهای جانبی خانه حاج آقا علی رفسنجان شد و اشاره کرد: امیدواریم اوقاف نیز دراین زمینه همکاری کند.1400/10/20
12:56:31
5.0 / 5
520
تگهای خبر: تاریخی , سفر , شركت , صنایع دستی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر