معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشكی استان:

لرستان در بحث گیاهان دارویی می تواند بعنوان یک قطب مطرح باشد

لرستان در بحث گیاهان دارویی می تواند بعنوان یک قطب مطرح باشد

لرستان معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهار داشت: در بحث گیاهان دارویی استان می تواند بعنوان یک قطب مطرح باشد.


دکتر محسن اسدبیگی در جلسه بررسی توانمندی گردشگری سلامت در لرستان که با همت سازمان دانشجویی جهاد دانشگاهی استان در سالن اجتماعات این نهاد برگزار شد، اظهار نمود: گردشگری سلامت موضوعی است که میتوان با عنایت به ظرفیت ها و پتانسیل های لرستان بررسی شود.
وی ادامه داد: لرستان مثل همه پتانسیل ها و ظرفیت های خوبی که دارد می تواند در بحث گردشگری سلامت ورود پیدا کند.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان افزود: با عنایت به ظرفیت های استان در بحث خدمات پزشکی به علت وجود پزشکان حاذق و متخصص دسترسی بهتر به امکانات وجود دارد.
اسدبیگی اظهار نمود: در یکی دو بیمارستان خصوصی و دولتی در استان طراحی سایت ها، اطلاع رسانی وحوزه های پژوهشی آموزشی انجام و برای گرفتن دانشجوی خارجی یکسری اقدامات خوبی صورت گرفته است و این ظرفیت خوبی برای گردشگری سلامت است.
وی بیان نمود: در لرستان میتوان خدمات تخصصی را با وجود پزشکان متخصص و دستگاههای ویژه تخصصی برای بیماران قلب و عروق عرضه داد.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهار نمود: اختصاص دستگاه سی-تی-آنژیو- ۲۵۶ لرستان شاخص خوبی برای جذب توریست سلامت در بخش بیماری های قلبی و عروقی است.
وی افزود: در بحث بسته بندی، توزیع، عرضه و فراوری گیاهان دارویی لرستان می تواند بعنوان یک قطب مطرح باشد.
اسدبیگی تصریح کرد: در لرستان زمینه فعالیت خوبی برای کشت گیاهان دارویی وجود دارد چون که بیس زیاد است و این مورد پتانسیل خوبی در درآمدزایی و رونق اقتصادی خواهد داشت.1400/09/28
20:42:14
5.0 / 5
938
تگهای خبر: آموزش , پزشك , توریست , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر