ضرغامی در گردهمایی روسای نمایندگی های ایران در كشورهای همسایه:

گردشگری حق همه مردم دنیاست

گردشگری حق همه مردم دنیاست

به گزارش لذت سفر وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: گردشگری حق همه مردم دنیا است و هیچ کس نمی تواند جلوی آنرا بگیرد، این صنعت متعلق به همه مردم دنیا است و یک دیپلماسی فعال، موثر و پایدار بشمار می رود.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایرنا از میراث آریا، سید عزت الله ضرغامی در گردهمایی روسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در کشورهای همسایه که در محل ساختمان وزارت امور خارجه کشور و با حضور مسئولانی از دفتر مقام معظم رهبری، وزیر امور خارجه، وزیر ورزش و جوانان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و تعدادی از سفرا برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار نمود: امروز دیپلماسی فعال در دنیا، دیپلماسی گردشگریست و ارزش ها، ظرفیت ها و داشته های هر کشور بوسیله گردشگری به مردم سایر کشورها معرفی می شود.
صدور انقلاب از مسیر گردشگری امکان پذیر است
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار نمود: اعتقاد ما بر این است که حتی صدور انقلاب از مسیر گردشگری امکان پذیر است چونکه برمبنای بررسی های انجام شده بیش از ۹۰ درصد توریستهای خارجی که به ایران سفر می کنند، از سفر به ایران احساس رضایت دارند.
او در ادامه به نقش گردشگری در تقویت روابط با کشورهای همسایه اشاره نمود و اضافه کرد: به طور قطع گردشگری در این عرصه اهمیت دارد. درخواست من از شما این است که در هر کشوری که ماموریت دارید به موضوع گردشگری توجه کنید و این مساله را بدانید که گردشگری دارای اهمیت فراوانی است.
گردشگری موضوعی لاکچری و تزئینی نیست
ضرغامی در بخش دیگری از صحبت های خود به همکاری وزارت امور خارجه با وزارت متبوع خود اشاره نمود و تصریح کرد: خوشبختانه همکاری بسیار خوبی بین این دو وزارتخانه برقرار است که از سرگیری صدور روادید که مدت ۲۰ ماه متوقف شده بود نمونه ای از این همکاری خوب است.
او افزود: این تفکر اشتباه است که گمان نماییم گردشگری موضوعی لاکچری و تزئینی است. گردشگری امری حیاتیست که علاوه بر تقویت روابط فرهنگی و سیاسی، اقتصاد را نیز پویا می کند و سرشار از درآمد است.
ضرغامی اظهار داشت: سال هاست کشورهای رقیب تلاش می کنند که صنعت گردشگری در ایران رونق نگیرد. چونکه مزیت های نسبی تاریخی، فرهنگی، طبیعی و جاذبه های گردشگری کشور، موجب می شود بخش زیادی از سهمیه توریست جهانی، خصوصاً در منطقه در اختیار ایران قرار بگیرد.
سفرا و نمایندگان کشورها در زمینه گردشگری فعالانه رفتار کنند
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سپس به انتظارات متقابل ۲ وزارتخانه اشاره نمود و اضافه کرد: نقش شما روسای نمایندگی های ایران در کشورهای مختلف بسیار اهمیت دارد. انتظار ما این است که سفرا و نمایندگان در این عرصه فعالانه رفتار کنند. شناسایی و ارتباط آژانس ها و تورگردانان فعال در کشورهای هدف و ایجاد ارتباط موثر با ایران از وظایف سفر است.
هر سفارتخانه باید فردی خلاق، با انگیزه و با دانش گردشگری را در این عرصه مسئول کند.
ضرغامی در تشریح اقدامات صورت گرفته دراین زمینه در وزارتخانه اظهار داشت: راه اندازی تورهای آشناسازی همچون اقدامات ما در این وزارتخانه خواهد بود.
در ادامه این جلسه پرسش و پاسخ انجام شد و روسای نمایندگی های ایران در کشورهای همسایه سوالات خودرا از وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مطرح نمودند که با موافقت ضرغامی قرار شد نشست دیگری در این زمینه اجرا شود و مسائل مطرح شده در این جلسه بررسی و سوالات روسای نمایندگی های ایران در کشورهای همسایه در آن نشست پاسخ داده شود.


منبع:

1400/09/26
19:30:06
5.0 / 5
795
تگهای خبر: تاریخی , توریست , ساختمان , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر