برگزاری تور پاویون گردی ایران توسط راهنمایان گردشگری در اکسپوی دبی

برگزاری تور پاویون گردی ایران توسط راهنمایان گردشگری در اکسپوی دبی

به گزارش لذت سفر راهنمایان گردشگری بازدیدکنندگان غرفه جمهوری اسلامی ایران در اکسپوی دبی را در چارچوب تورهای پاویون گردی با جاذبه ها و ظرفیت های گردشگری کشور آشنا می کنند.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایرنا از معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از آغاز برگزاری نمایشگاه بین المللی اکسپو که از مهر جاری شروع شده و شش ماه آینده در شهر دبی ادامه دارد؛ اعزام راهنمایان تخصصی به ابتکار معاونت گردشگری برای حضور در این رویداد مهم بین المللی انجام گرفته است.
راهنمایان تا کنون در چارچوب دو گروه به این رویداد اعزام شده اند تا به صورت هدفمند هدایت و آگاه سازی بازدیدکنندگان غرفه جمهوری اسلامی ایران را از جاذبه ها و ظرفیت های مختلف کشور در ابعاد متعدد سبب شوند.
هم حالا به صورت روزانه راهنمایان گردشگری تورهای پاویون گردی جمهوری اسلامی ایران را به صورت متناوب در طول روز برگزار می کنند و با معرفی شاخه های متنوع صنعت توریسم کشور همچون گردشگری خوراک، طبیعت گردی، دریایی، سلامت و غیره نگاه بازدیدکنندگان را به سمت حوزه گردشگری و هم سایر ظرفیت های کلان کشور جذب می کنند.طبق گزارش دریافتی از راهنمایان، این اقدام تابحال با استقبال بسیار خوبی از جانب بازدیدکنندگان روبرو شده است و توانسته با ایجاد فرصت بهینه در مدیریت زمان بازدیدکنندگان، بیشترین بازدهی را در جهت اطلاع رسانی سبب شود.
در تورهای پاویون گردی ایران افراد گوناگونی از مقامات، اساتید، افراد علاقه مند، ذینفعان بخش خصوصی گردشگری، دانش آموزان و دانشجویان از کشورهای مختف حضور یافته اند و با انتشار یافته های خود بخصوص در شبکه های اجتماعی سبب افزایش آمار بازدید کنندگان از غرفه کشورمان شده اند.
طبق برنامه ریزی صورت گرفته بعد از آخر مدت زمان حضور حدود ده روزه راهنمایان در نمایشگاه اکسپو دبی، گروه جدیدی از راهنمایان متخصص برای فعالیت و معرفی داشته های متنوع و مختلف کشورمان به این رویداد مهم بین المللی اعزام خواهند شد.
به گزارش لذت سفر به نقل از ایرنا، اولین گروه راهنمایان گردشگری به اکسپو ۲۰۲۰ دبی برای حضور در پاویون جمهوری اسلامی ایران و اجرای هدفمند بازدید از غرفه و معرفی جاذبه های گردشگری کشور شامل سه نفر از راهنمایان حرفه ای گردشگری از استانهای خوزستان، اصفهان و یزد اول آذر ۱۴۰۰ به دبی اعزام شدند.
اکنون حدود سه ماه روز به پایان اکسپو باقیمانده و در این طرح که به همت معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی اجرا می شود، گروههای راهنمایان گردشگری در تیم های مجزا (خانم و آقا) برای دوره های ۱۲ تا ۱۵ روزه و حضور در پاویون جمهوری اسلامی ایران با هدف معرفی غرفه، جاذبه ها و ظرفیت های میراث فرهنگی و گردشگری ایران به اکسپو اعزام می شوند.
اکسپو ۲۰۲۰ دبی با عنوان پیوند اذهان و خلق آینده با حضور بیشتر از ۱۹۲ کشور جهان از ۹ مهر ۱۴۰۰ در حالی در دبی شروع به کار کرده که کرونا همچنان چالش اول جهان در بخش های مختلف بخصوص اقتصاد و تجارت و صنعت گردشگری می باشد. با اینکه این رویداد به علت همه گیری با یکسال تاخیر برگزار و به سنت همیشگی ۶ ماهه تا ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت، به نظر می آید با شتاب واکسیناسیون عمومی، جهان آرام آرام از خواب سنگین کرونایی بیدار و برای گردهمایی ها و رویدادهای جهانی در ماههای آینده آماده می شود.
اگرچه اکسپوها بنا به فلسفه ذاتی اقتصادی و تجاری هستند، مطابق همه رویدادهای جهانی از ورزشی و هنری تا علمی و صنعتی، آثار فرهنگی و هنری ویترین چشم نواز نمایشگاهی وسیع و معرفی و آغاز تعاملات بین المللی است حتی اگر این روابط بستر توسعه و همکاریهای اقتصادی یا سیاسی کشورها باشد.
رویداد اکسپو همیشه جشنواره ای از زیبایی های فرهنگی و تمدنی را در خود دارد و کشورها در ۶ ماه فرصت دارند؛ علاوه بر عرضه همه توانمندی ها و دستاوردهای اقتصادی و صنعتی و چشم اندازهای آتی و ظرفیت ها و جاذبه ها فرهنگی و تمدنی خویش را به وضوح به نمایش گذارند.
مدت زمان ۶ ماه برای اکسپو در مقایسه با سایر رویدادهایی که حداکثر ۱۰ روز هستند، فرصت ارزشمندی است که کشورها علاوه بر حضور در لایه های مختلف اقتصادی، علمی، صنعتی، اجتماعی و فرهنگی به صورت حقیقی و حقوقی، می توانند تعاملات بین المللی خویش را بالا برند و با شناخت بیشتر از فضای ارتباطات بین الملل و حوزه های پیش رو، ظرفیت های ملی خویش را معرفی کنند.


1400/09/25
12:26:41
5.0 / 5
613
تگهای خبر: برنامه , برند , شبكه , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر