ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران بعد از 20 ماه تشکیل جلسه داد

ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران بعد از 20 ماه تشکیل جلسه داد

ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران که از سال ۱۳۹۸ و با آغاز دوران کرونایی جلسه ای تشکیل نداده بود، امروز دوشنبه بعد از ۲۰ ماه برای اولین بار به منظور برنامه ریزی برای سفرهای نوروز ۱۴۰۱ تشکیل جلسه داد و مسؤلان هم بر لزوم اجرای همه برنامه های نوروزی با محوریت رویداد ساری ۲۰۲۲ تاکید کردند.


به گزارش لذت سفر به نقل از خبرگزاری ایرنا، اولین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران در سالن کنفرانس اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد تا با عنایت به مهار نسبی کرونا در جامعه به واسطه واکسیناسیون سراسری، برنامه ریزی ها برای سفرهای نوروزی به مازندران بعد از دو سال وقفه و تعلیق باردیگر از سر گرفته شود.
شیوع کرونا از واپسین روزهای بهمن ۱۳۹۸ همه برنامه های روتین سفر بخصوص در تعطیلات نوروزی را منحل و معلق کرده بود. بر همین مبنا هم عمده تلاشهای انجام شده برای نوروز ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ برنامه ریزی با هدف جلوگیری از سفرهای نوروزی بخصوص به مازندران بود که با عنایت به میل بالای سفرها به این استان حدودا ناکام ماند، اما با تشکیل اولین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران گردشگری در مازندران به شرایط قبل از کرونا نزدیک می شود و به نظر می آید که دستگاه ها در نوروز ۱۴۰۱ بر خلاف دو نوروز پیشین باید برای پذیرایی از گردشگران آماده فعالیت شوند.
قرار داشتن این تعطیلات نوروزی در سال ۲۰۲۲ میلادی که مازندران و ساری میزبان پایتختی گردشگری کشورهای عضو اکو است هم اهمیت این برنامه ریزی ها را بیشتر کرده است، به صورتی که مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران امروز اعلام نمود که همه برنامه های در ارتباط با پذیرایی از مسافران نوروزی در نوروز ۱۴۰۱ باید با محوریت رویداد ساری ۲۰۲۲ تدوین و اجرا شود.
مدیرکل میراث فرهنگی مازندران همینطور بر لزوم مشارکت همه دستگاههای اجرایی در برنامه های نوروز ۱۴۰۱ استان با محوریت رویداد ساری ۲۰۲۲ تصریح کرد.
سیف الله فرزانه اظهار نمود: برگزاری این جلسه پس از ۲۰ ماه می تواند اشتیاق گردشگران را افزایش دهد. امیدواریم این بیماری به صورت کامل از بین برود و مردم شاهد سفر امنی در سال ۱۴۰۱ باشند.
وی اضافه کرد: اشتیاق سفر به استان مازندران بسیار بالاست. بنا بر این باید ظرفیت اقامت و پذیرایی در مازندران افزایش یابد و برنامه ریزی نماییم تا سفر خوبی را برای گردشگران رقم بزنیم.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران هم در این نشست ضمن اشاره به جاذبه های بی شمار تاریخی و تفریحی مازندران، اظهار داشت: مازندران به علت مواهب طبیعی تاریخی مهم ترین مقصد سفر داخلی است، اما متأسفانه به علت بیماری کرونا شاهد کاهش رونق گردشگری بودیم.
علی شیرازی با تاکید بر لزوم توجه به ادامه رعایت پروتکلهای بهداشتی اضافه کرد: آمادگی استان برای پذیرایی از گردشگران منوط به تعامل و همکاری تمامی دستگاههای اجرایی می باشد.
او خاطرنشان کرد: گردشگری یکی از اولویت های مهم استان است و رویداد ۲۰۲۲ باید جایگاه واقعی استان را نشان دهد.
محمد محمدی تاکامی مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها استانداری مازندران هم در این نشست ضمن اشاره به اهمیت نظافت شهری در استان و دستور استاندار در این حوزه، اظهار داشت: با همکاری دستگاه ها، انجمن ها، بسیج مردمی و هلال احمر اقدامات خوبی صورت گرفته است. طرح های شهرهای گردشگری نیازمند طرح های بالادستی و یک طرح جامع است تا با برنامه ریزی دقیق اجرا شود.
در ادامه جلسه هم نمایندگان کمیته های ستاد اجرایی خدمات سفر استان گزارشی از آخرین اقدامات و آمادگی دستگاه مرتبط را عرضه کردند.


منبع:

1400/09/23
11:40:03
5.0 / 5
606
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر