سرپرست میراث فرهنگی:

نودشه برند گردشگری شهری استان کرمانشاه می شود

نودشه برند گردشگری شهری استان کرمانشاه می شود

لذت سفر: ایرنا- سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه، از برنامه ریزی این اداره کل برای معرفی شهر «نودشه» از توابع شهرستان پاوه بعنوان برند گردشگری شهری این استان آگاهی داد.


به گزارش لذت سفر به نقل از خبرگزاری ایرنا، «جبار گوهری» عصر شنبه در نشست با شهردار و اعضای شورای شهر نودشه اضافه کرد: شهرهای کرمانشاه، سنقر و نودشه در سطح استان دارای بافت مصوب تاریخی هستند که به لحاظ جاذبه های بصری نودشه گل سرسبد شهرهای استان کرمانشاه است.
وی عنوان کرد: بعد از ثبت جهانی منظر طبیعی اورامانات ما باید به دنبال برندسازی و معرفی جاذبه های شاخص این منطقه باشیم.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه افزود: در منطقه اورامانات شهر نودشه با عنایت به بافت منحصر به فرد آن و جاذبه های بصری طبیعی بسیار این توانایی را دارد که بعنوان برند گردشگری شهری استان کرمانشاه معرفی شود.
گوهری خاطرنشان کرد: در این برندسازی مردم باید نقش و همراهی ویژه ای داشته باشند تا بتوانند بعنوان بهره برداران اصلی این مهم به حفظ و احیای بافت تاریخی شهر کمک کنند.
وی اضافه کرد: شورای شهر و شهرداری بعنوان نماینده مردم باید به ما کمک کنند تا این اتفاق مهم را با احیای بخشی از بازار تاریخی شهر نودشه رقم بزنیم.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود با تکیه بر این که اعتبارات سال جاری پایگاه جهانی منظر فرهنگی اورامانات را در شهر نودشه متمرکز کرده ایم، خاطرنشان کرد: اجرایی شدن این پروژه منوط به این است که فعل خواستن در اینجا چقدر وجود دارد و مردم به چه میزان پای کار هستند.
او اظهار داشت: اگر کار درست پیش برود برای طرف ها برد - برد خواهد بود، از سویی بافت تاریخی احیا شده است و مردم با استقبال از اجرای طرح به منافع اقتصادی پایدار دست پیدا می کنند و از طرفی منابع مالی پایداری برای شهرداری نودشه ایجاد می شود.
گوهری در خاتمه تصریح کرد: باتوجه به این که نودشه بعنوان شهر ملی گیوه در دل ثبت جهانی اورامانات قرار دارد، میتوان با سامان دهی بازارچه صنایع دستی مناسبی برای آن این شهر را به برند صنایع دستی در کشور هم تبدیل کرد.
در آخر این نشست دبیری شهر ملی گیوه از جانب سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه به شهردار نودشه ابلاغ گردید.
نودشه از توابع شهرستان پاوه در نقطه صفر مرزی واقع شده و ۱۵۰ کیلومتر با شهر کرمانشاه فاصله دارد.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای بیشتر از چهار هزار اثر تاریخی است که ۲ هزار و ۲۵۰ اثر آن ثبت ملی شده است.
سنگ نگاره و کتیبه داریوش هخامنشی در شهر بیستون و منظر طبیعی اورامانات ۲ اثر ثبت شده جهانی استان کرمانشاه است.


منبع:

1400/09/22
12:33:14
5.0 / 5
742
تگهای خبر: برنامه , برند , تاریخی , ثبت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر