مدیركل میراث فرهنگی:

خانه مسافرهای قم نیازمند دریافت تسهیلات هستند

خانه مسافرهای قم نیازمند دریافت تسهیلات هستند

به گزارش لذت سفر مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قم با اشاره به بهسازی و تکمیل تجهیزات واحدهای اقامتی قم، اظهار داشت: پرداخت تسهیلات در قالب تبصره 18 و رونق تولید، با اهمیت ترین ابزار ایجاد و حفظ اشتغال در خانه مسافرهای استان است.


به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قم، علیرضا ارجمندی در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین جواد عرب بافرانی رییس انجمن صنفی خانه مسافرهای قم، اظهار نمود: این اماکن نیمی از تخت های اقامتی استان را تامین می کنند که نمی توان این ظرفیت را نادیده گرفت.
وی با اشاره به اینکه خانه مسافرهای قم نیازمند سامان دهی هستند، افزود: به مشکلات این اماکن اشراف داریم و درصدد حمایت و رفع موانع و مشکلات این واحدهای اقامتی هستیم.
ارجمندی اشاره کرد: مشکلات خانه مسافرهای با سایر دستگاه های اجرائی و نظارتی مانند مرکز بهداشت، سازمان آتش نشانی و اماکن نیروی انتظامی استان از طرف معاونت گردشگری استان تا حصول نتیجه پیگیری می شود.
قم دارای ۳۵ واحد هتل، ۲۷ واحد هتل آپارتمان، ۵۵ واحد میهمان پذیر، ۱۷۰ خانه مسافر و ۹۷ واحد مجتمع بین راهی و پذیرایی با ظرفیت ۱۲ هزار تخت است.
لزوم برگزاری قم تور با حضور متخصصان گردشگری کشور
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قم همین طور در دیدار با هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی قم، از لزوم برگزاری قم تور با حضور متخصصان گردشگری کشور در این استان آگاهی داد.
ارجمندی اظهار نمود: هدف از برگزاری قم تور بازاریابی و تبلیغ خدمات و یا مقصد سفر از طرف تورگردانان و آژانس های مسافرتی برای متخصصان صنعت گردشگری مانند اصحاب رسانه، بلاگرها، راهنمایان گردشگری، عکاسان و فیلم سازان است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قم با اشاره به اینکه قم دارای جاذبه های گردشگری مختلفی است، افزود: جاذبه های تاریخی و طبیعی استان در سطح کشور بی نظیر است.
ارجمندی اضافه کرد: دریاچه حوض سلطان و گنبدنمکی قم دو نمونه منحصر به فرد جاذبه طبیعی اما ناشناخته است که نیازمند معرفی و شناسایی هستند.
وی با اشاره به آثار تاریخی کمتر معرفی شده در استان، اشاره کرد: تنها اثر مادی بجای مانده از ملاصدرا فیلسوف مشهور عصر صفوی خانه وی در شهر کهک است که برای صاحبان حکمت و فلسفه قابل تأمل و جذاب است که باید با هدف جذب گردشگر، به همگان معرفی شود.منبع:

1400/09/18
12:49:08
5.0 / 5
606
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر