معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی خبر داد:

اعزام اولین گروه راهنمایان گردشگری به اکسپو ۲۰۲۰ دبی

اعزام اولین گروه راهنمایان گردشگری به اکسپو ۲۰۲۰ دبی

به گزارش لذت سفر معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از اعزام اولین گروه راهنمایان گردشگری به «اکسپو ۲۰۲۰ دبی» برای حضور در پاویون جمهوری اسلامی ایران و اجرای هدفمند بازدید از غرفه و معرفی جاذبه های گردشگری کشور اطلاع داد.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، علی اصغر شالبافیان در حساب کاربری خود در اینستاگرام نوشت: با عنایت به این که نخستین بخش غرفه کشورمان (در اکسپوی ۲۰۲۰ دبی) به صنعت توریسم اختصاص یافته است، اولین گروه از راهنمایان گردشگری مسلط به دو زبان انگلیسی و عربی را به اکسپو اعزام کردیم تا ضمن معرفی جاذبه ها و ظرفیت های گردشگری کشور، راهنمایی و هدایت بازدیدکنندگان در طول مدت ۶ ماه برگزاری این نمایشگاه در سطح شایسته ای صورت گیرد.
معاون گردشگری کشور اضافه کرد: در ایام آغازین افتتاح نمایشگاه اکسپو به دبی سفر کردم. یکی از مواردی که در این رویداد مهم بین المللی مورد توجه قرار گرفت؛ نحوه حضور و بازدید از غرفه کشورها بود. بگونه ای که چند نفر در ورودی غرفه مورد نظر حضور می یافتند و با توضیحات و هدایت راهنمایان آموزش دیده و تخصصی به بخش های مختلف غرفه موردنظر هدایت می شدند. تصمیم گرفتم این روش بازدید هدفمند را در پاویون جمهوری اسلامی ایران اجرا کنم.
اعزام راهنمایان به اکسپو برای دوره های ۱۲ تا ۱۵ روزه
آرش نورآقایی از راهنمایان گردشگری کشور درباره اعزام راهنمای گردشگری به اکسپو ۲۰۲۰ به خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت: یکی از لزوم های شرکت در نمایشگاه هایی با ابعاد جهانی مانند اکسپو، حضور راهنمایان حرفه ای و آگاه در غرفه کشورهاست. در این مرحله سه نفر از راهنمایان گردشگری از استانهای خوزستان، یزد و اصفهان که به دو زبان عربی و انگلیسی مسلط هستند برای دو هفته به اکسپو اعزام شدند.
نورآقایی ضمن اشاره به زمان حدود ۴ ماه و ۱۰ روز باقیمانده به پایان اکسپو ۲۰۲۰ دبی اظهار داشت: در این طرح که به همت معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی اجرا می شود، گروههای راهنمایان گردشگری در تیم های مجزا (خانم و آقا) برای دوره های ۱۲ تا ۱۵ روزه و حضور در پاویون جمهوری اسلامی ایران با هدف معرفی غرفه، جاذبه ها و ظرفیت های میراث فرهنگی و گردشگری ایران به اکسپو اعزام می شوند.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، اکسپو ۲۰۲۰ دبی با عنوان پیوند اذهان و خلق آینده با حضور ۱۹۸ کشور جهان از ۹ مهر ۱۴۰۰ در حالی در دبی شروع به کار کرده است که کرونا همچنان چالش اول جهان در بخش های مختلف بخصوص اقتصاد و تجارت و صنعت گردشگری می باشد. با اینکه این رویداد به علت همه گیری با یکسال تاخیر برگزار و به سنت همیشگی ۶ ماهه تا ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت، به نظر می آید با شتاب واکسیناسیون عمومی، جهان آرام آرام از خواب سنگین کرونایی بیدار و برای گردهمایی ها و رویدادهای جهانی در ماههای آینده آماده می شود.
اکسپوها بنا به فلسفه ذاتی با اینکه اقتصادی و تجاری هستند، بنا به رخ نمایی مرسوم در همه رویدادهای جهانی از ورزشی و هنری تا علمی و صنعتی، آثار فرهنگی و هنری ویترین چشم نواز برای نمایشگاهی با این وسعت و معرفی و آغاز تعاملات بین المللی است حتی اگر این روابط بستر توسعه و همکاریهای اقتصادی یا سیاسی کشورها باشد.
رویداد اکسپو همیشه جشنواره ای از زیبایی های فرهنگی و تمدنی را در خود دارد و کشورها در ۶ ماه فرصت دارند علاوه بر عرضه همه توانمندی ها و دستاوردهای اقتصادی و صنعتی و چشم اندازهای آتی و ظرفیت ها و جاذبه ها فرهنگی و تمدنی خویش را به وضوح به نمایش گذارند.
مدت زمان ۶ ماه برای اکسپو در مقایسه با سایر رویدادهایی که حداکثر ۱۰ روز هستند، فرصت ارزشمندی است که کشورها علاوه بر حضور در لایه های مختلف اقتصادی، علمی، صنعتی، اجتماعی و فرهنگی به صورت حقیقی و حقوقی، می توانند تعاملات بین المللی خویش را بالا برند و با شناخت بیشتر از فضای ارتباطات بین الملل و حوزه های پیش رو، ظرفیت های ملی خویش را معرفی کنند.منبع:

1400/09/03
14:21:56
5.0 / 5
914
تگهای خبر: آموزش , برند , سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر