معاون گردشگری در نشست با نمایندگان اتاق بازرگانی:

ظرفیت همه صنایع برای مساعدت با گردشگری به کار گرفته شود

ظرفیت همه صنایع برای مساعدت با گردشگری به کار گرفته شود

لذت سفر: معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی به کارگرفتن الگو و ظرفیت های سایر صنایع همین طور شناسایی مشکلات و فرایندهایی که نیاز به بازبینی دارند را بعنوان دو کمک اتاق تجاری ایران به حوزه گردشگری بیان نمود.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایرنا از میراث آریا، علی اصغر شالبافیان در هجدهمین جلسه هیئت نمایندگان اتاق تجاری، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در محل اتاق تجاری ایران انجام شد با مغتنم شمردن نقش آفرینی تمامی فعالان حوزه گردشگری اضافه کرد: واژه رفع موانع تولید مفهوم عمیقی را در خود دارد. بعضی مواقع انجام ندادن برخی کارها مهم تر از انجام دادن برخی دیگر است.
او با تاکید بر اهمیت تغییر رویکرد در دولت برای برداشتن موانع، اضافه کرد: وام اعطایی از طرف دولت برای سرمایه گذاری در زمینه گردشگری به اندازه کافی انگیزه بخش نیست. برنامه ریزی برای ساخت پروژه های گردشگری با چند کاربری همچون کارهایی ست که درحال انجام آن هستیم.
او یکی از راه های جذاب کردن سرمایه گذاری در کشورهای همسایه را ساخت مجتمع های چندمنظوره عنوان نمود و اضافه کرد: در وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، درحال فراهم کردن شرایطی هستیم که جذابیت سرمایه گذاری در زمینه گردشگری را افزایش دهیم.
شالبافیان با اشاره به کارهای انجام شده در وزارتخانه در امتداد رفع موانع، بیان کرد: در گذشته تمدید پروانه بهره برداری تاسیسات اقامتی منوط به فرایندهایی بود که ذاتا وظیفه دستگاه ما نبود و اگر این پروسه ادامه پیدا می کرد، تعداد هتل های دارای مجوز بهره برداری تا سال آینده به نصف می رسید.
شالبافیان از ایجاد هماهنگی های بین بخشی بعنوان اولویت های وزارتخانه نام برد و اضافه کرد: تلاشمان این است که با ایجاد هم افزایی بین دستگاهی مسیر را برای فعالیت بخش خصوصی هموار نماییم و از شروع حضور نیز رایزنی هایی با دستگاه های مربوطه داشته ایم.
او مشکلات بخش خصوصی را ناشی از عدم هماهنگی و همکاری بین دستگاهها دانست و به اهمیت نقش اتاق تجاری در این راه اشاره نمود.
معاون گردشگری از تقویت کسب وکارهای رسمی گردشگری سلامت بوسیله کنار هم قرار دادن ظرفیت اعضای شورای سیاستگذاری بعنوان سیاست های مهم وزارتخانه نام برد و اضافه کرد: تصورمان بر این است که باید الگوی صحیح گردشگری سلامت با در کنار هم قرار گرفتن مراکز بیمارستانی دارای مجوز ipd و دفاتر خدمات مسافرتی شکل گیرد.
شالبافیان تولید محتوا در زمینه گردشگری را بعنوان یکی از مسئولیت های اجتماعی اتاق های تجاری در تمامی استانها بیان کرد و اضافه کرد: تولید محتوا می تواند بعنوان یک محور مشترک بین حوزه گردشگری و اتاق تجاری تعریف شود. بتازگی محتوای تصویری توسط اتاق تجاری اصفهان تهیه شد که پروژه موفقی بود و اتاق های تجاری سایر استانها می توانند از این الگوی استفاده کنند.
او همین طور بر تقویت همکاری کمیسیون گردشگری اتاق تجاری، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با بخش خصوصی گردشگری اصرار کرد و اظهار داشت: کمیسیون گردشگری اتاق این واقعیت را پذیرفته که توفیقش در گروی همکاری با بخش خصوصی ذیربط آن در استان است. تشکل های حوزه گردشگری در سطح ملی باید هر چه بیشتر به مشارکت گرفته شده و تشویق شوند.


منبع:

1400/09/01
16:24:20
5.0 / 5
587
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر