در گزارش لذت سفر مطرح شد؛

معاصر شدن به روایت تصویر در نمایشگاه میراث هنرمند

معاصر شدن به روایت تصویر در نمایشگاه میراث هنرمند

مدیر گالری لاله معتقد می باشد در نمایشگاه گروهی نقاشی و طراحی میراث هنرمند، شاهد خلق آثاری هستیم که آثار هنرهای معاصر را روایت می کنند.به گزارش لذت سفر به نقل از مهر، نمایشگاه گروهی نقاشی و طراحی با عنوان «میراث هنرمند» از روز جمعه ۱۴ آبان در گالری لاله راه اندازی شد و تا ۲۷ آبان ماه ادامه خواهد داشت.
در این نمایشگاه آثاری از ابراهیم اکبری گرز، سجاد حبیبی، مریم زحمتکش، الیاس ستاری، محمد شیروانی زاده، سونیا صادقی، زهرا علیزاده، سیروان کنعانی، محمد علی مشرفی، بهرام شاه محمودی، سالومه منوچهری، مولود نصیرزاده، بهداد نجفی اسدالهی و مهناز وزیری به معرض نمایش گذاشته شده است.
محسن سلیمانی مدیر گالری لاله درباره این نمایشگاه به خبرنگار مهر اظهار داشت: در نمایشگاه «میراث هنرمند»، شاهد خلق آثاری هستیم که آثار هنرهای معاصر را روایت می کنند. هنرمندان امروزی تلاش می کنند آثاری را با مفهوم معاصر شدن به نمایش بگذارند تا به صورتی معاصر شدن را به تصویر بکشند و به نوعی، تعریف شخصی خودرا در این مورد نشان دهند.
وی بیان کرد: اعتقاد بر است این که شاید نوعی آگاهی معاصر شدن در درون خود معنا نهفته شده باشد، به این منظور ما معتقدیم که همراهی صوری و چشم بسته نمی تواند ما را به دنیای معاصر و آنچه که ماحصل همین وضعیت جهان ناهمگنی که هست، وصل کند.

عضو هیأت مدیره انجمن طراحان گرافیک ایران اشاره کرد: به روز یا جدید بودن لزوماً به مدلول معاصر بودن نیست چون گویای جنبه هایی از آگاهی انتقادی نسبت به جهان بیرون و روز گذشته خود هستند و با آن معنا پیدا می کند. ما به این صورت می توانیم بگوییم که بین جدید و نو، در حقیقت پدیده معاصر، تفاوت زیادی وجود دارد و معاصر شدن نیازمند و مستلزم آگاهی نسبت به جهان، زمان، دیگری و خود است.
وی بیان کرد: «معاصر» در تصور رایج یک جنبه کیفی دارد و باید آنرا پیدا کند و اگر ما با این رویه باشیم، می توانیم معاصر باشیم. به جرأت می توانم بگویم هنرمندانی که می توانند اینگونه فکر کنند آثاری را خلق می کنند که می توانیم گفت این آثار هنر معاصر ما را شکل داده اند.
مدیر گالری لاله در آخر درباره کیوریتوری یا نمایشگاه گردانی یک نمایشگاه هنری اظهار داشت: بدون شک اگر شخص مسئولیت پذیری نیستید، هیچ گاه به سمت نمایشگاه گردانی نروید! کیوریتورهای بی مسئولیت، اجرای ناقص برنامه ها، به هم ریختگی تاریخ ها و به چشم آمدن کمبودها را متوجه دیگران و از پذیرش هرگونه مسئولیتی شانه خالی می کنند. هر چند در اجرای یک فعالیت هنری، همیشه کمبودها و نکات پیش بینی نشده ای وجود دارند اما شما موظف هستید طبق برنامه اعلام شده به مخاطبان حرکت کنید یا در صورت لزوم، جایگزین های مناسبی را در زمان مناسب در نظر بگیرید. یک کیوریتور موفق بعنوان مسئول، باید دقیقاً در مرکز انجام همه امور و آماده انجام هرگونه فداکاری باشد.

1400/08/25
23:02:54
5.0 / 5
970
تگهای خبر: برنامه , میراث
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر