نرخ هتل ها تا ۳۰ درصد بیشتر شد

نرخ هتل ها تا ۳۰ درصد بیشتر شد

به گزارش لذت سفر رئیس جامعه هتلداران ایران از افزایش نرخ هتل ها تا ۳۰ درصد اطلاع داد. قیمت های جدید تا یک سال اعتبار دارد.


جمشید حمزه زاده به ایسنا اظهار داشت: قیمت اقامت در هتل ها و هتل آپارتمان ها مطابق هر سال، در مهرماه تغییر نمود که میانگین آن در سرتاسر کشور حدود ۲۰ درصد است. این قیمت ها تا یک سال آینده معتبر است.
او با بیان اینکه بعضی از هتل ها هنوز قیمت های جدید را اعمال نکرده اند و این نرخ ها به تدریج در سرتاسر کشور تغییر خواهد کرد، اضافه کرد: این تغییر نرخ که دامنه آن از ۱۰ تا ۳۰ درصد تعیین شده، متناسب با وضعیت هتل از حیث استانداردسازی و دریافت گواهی استاندارد کیفیت خدمات اعمال می شود.
رئیس هیأت مدیره جامعه حرفه ای هتلداران ایران درباره تعیین نرخ ارزی در هتل های ایران برای اتباع خارجی با توجه مطالبه ای که در میان هتلداران کشور با عنایت به نوسان ارز و ارزش پول ملی وجود دارد، اظهار داشت: در اینباره فعلاً تصمیمی گرفته نشده است و اجرای آن به بررسی های کارشناسی بیشتری نیاز دارد.
قیمت هتل ها در ایران نیمه دوم هر سال تعیین می شود. جامعه هتلداران ایران می گوید: نرخ ها را معمولاً متناسب با تورم بالا می برد. در مهرماه سال ۹۹ قیمت اقامت در هتل های ایران با وجود کرونا، بیکاری و تعطیلی مراکز اقامتی، محدودیت های تردد و سفر تا ۳۰ درصد با افزایش مواجه شد؛ همان سقفی که برای شش ماه دوم سال جاری و شش ماه نخست سال ۱۴۰۱ درنظر گرفته شده است. جمشید حمزه زاده، رئیس هیأت مدیره جامعه حرفه ای هتلداران ایران قبلا اظهار داشته بود: در یکی دو سال گذشته قیمت ها بدون توجه به نرخ تورم افزایش داده شده است، چون اگر می خواستیم شاخص تورم سالانه را درنظر بگیریم باید بیشتر از ۱۰۰ درصد افزایش قیمت را اعمال می کردیم.
مرکز آمار ایران در مهرماه ۱۴۰۰ گزارش کرد که نرخ تورم سالانه به ۴۵.۸ درصد رسیده و تورم نقطه به نقطه گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» در شهریورماه ۶۱.۶ درصد بوده است.
منبع:

1400/08/25
10:07:35
5.0 / 5
1038
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر