تاكید استاندار جدید قم؛

توجه به توسعه گردشگری مذهبی در کهک قم لازم است

توجه به توسعه گردشگری مذهبی در کهک قم لازم است

لذت سفر: قم ـ ایرنا ـ استاندار جدید قم در مسافرت به شهرستان کهک، بر لزوم توجه به توسعه و تامین زیرساخت های گردشگری مذهبی، راه دسترسی و ارتقای فاکتورهای سلامت و بهداشت در این شهرستان تاکید نمود.


به گزارش عصر جمعه ایرنا از استانداری قم، سید محمدتقی شاهچراغی در مسافرت خود به شهرستان کهک که با همراهی برخی مدیران استانداری صورت گرفت، با اشاره به لزوم عمل به تکالیف اجرائی و خدمت به مردم اظهار داشت: گسترش زیرساخت ها، رفع موانع و ایجاد ادارات در شهرستان شهیدپرور کهک باید بیش ازپیش مورد توجه مسئولان قرار گیرد.
وی با اشاره به موقعیت گردشگری کهک و حضور گردشگران در این شهرستان اضافه کرد: باید از این ظرفیت در حوزه توسعه گردشگری مذهبی بهره برداری شود و در کنار آن مسایل اجتماعی و فرهنگی شهر نیز مورد توجه ویژه قرار بگیرد.
وی موضوع راه دسترسی و خدمات بهداشت و درمان در سطح شهرستان کهک را مورد توجه قرار داد و افزود: در امتداد بررسی مشکلات و ارائه راهکارهای عملی دراین زمینه ها، برگزاری نشست هم اندیشی با شوراها و دهیاری های این شهرستان در دستور کار قرار گیرد.
شاهچراغی با تاکید بر ضرورت اقناع سازی و اطلاع رسانی اهمیت پروسه واکسیناسیون در مقابله با ویروس کرونا در تمام استان افزود: در امتداد ترویج واکسیناسیون در سطح شهرستان ها مدیران در رابطه با جدیت پیگیر امور باشند.
استاندار قم با بیان ضرورت احصای مشکلات و موانع توسعه شهرستان تازه تاسیس کهک اشاره کرد: مدیران استان و شهرستان کهک تمام توان خودرا برای حل این موانع به کار ببرند.
در این برنامه یک روزه که با غبارروبی مزار شهدای والامقام گلستان شهدای کهک و ادای احترام به مقام شامخ این شهیدان شروع شد، مسایل مربوط به گردشگری مذهبی، راه های دسترسی، توسعه روستاها و بوم گردی، ایجاد مراکز آتش نشانی و موضوع گازرسانی به روستای امامزاده اسماعیل(ع) مورد بررسی قرار گرفت.
سید محمد تقی شاهچراغی روز دوشنبه طی آیینی با حضور احمد وحیدی وزیر کشور و تعدادی از علما و مسئولان کشوری و استانی بعنوان یازدهمین استاندار قم فعالیت خودرا شروع کرد و جایگزین بهرام سرمست شد.
طبق مصوبه ۱۹ اردیبهشت ماه سال جاری هیات دولت، بخش های جعفرآباد و کهک در استان قم به شهرستان ارتقا پیدا کردند.
شهر کهک در جنوب استان قم قرار دارد و فاصله آن تا شهر قم حدود ۳۰ کیلومتر است و این شهرستان از ۲ بخش مرکزی و فردو تشکیل شده است.
استان قم هم اکنون دارای سه شهرستان قم، جعفرآباد و کهک و سه شهر سلفچگان، دستجرد و قنوات است./


منبع:

1400/08/23
23:04:37
5.0 / 5
1019
تگهای خبر: برنامه , برند , بوم گردی , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر