کشف ۳۲ قلم شیء تاریخی دوره اسلامی در میامی

کشف ۳۲ قلم شیء تاریخی دوره اسلامی در میامی

به گزارش لذت سفر سمنان مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان میامی از کشف ۳۲ قلم شیء تاریخی دوره اسلامی در این شهرستان اطلاع داد.


سید محمدصادق رضویان ۱۱ آبان ماه ۱۴۰۰ با بیان این خبر اظهار نمود: این اشیای تاریخی با تلاش نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی و انتظامی شهرستان میامی از خودروی رها شده در نزدیکی روستاهای کالپوش کشف شد.
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان میامی اظهار داشت: این اشیا که قدمت آنها به دوره اسلامی برمی گردد شامل پایه ستون، کوزه، گلدان و ظروف سفالی و... است.
رضویان با قدردانی از همکاری مردم و عرضه گزارش های مردمی افزود: برابر مواد ۵۵۸ تا ۵۶۹ قانون مجازات اسلامی بخش تعزیرات مصوب ۱۳۷۵، هرگونه سرقت، قاچاق اشیای عتیقه، حفاری، کاوش، تجاوز، ایجاد خسارت، تخریب، دخل و تصرف، خرابی و لطمه، تغییر کاربری آثار تاریخی و فرهنگی جرم بوده و مرتکبین آن علاوه بر جبران خسارت وارده، ضبط اقلام و ابزار کاری به پرداخت خسارت و اعمال مجازات حبس تعزیری حداقل از یک ماه تا ده سال محکوم می شوند.
وی خاطرنشان کرد: بر مبنای ماده ۵۵۹، هر شخصی اشیا، لوازم و همینطور مصالح و قطعات آثار فرهنگی _ تاریخی را از موزه ها و نمایشگاه ها، اماکن تاریخی و مذهبی و سایر اماکن که تحت حفاظت یا نظارت دولت می باشد، سرقت کند یا با علم به مسروقه بودن اشیای مذکور را بخرد یا پنهان دارد در صورتیکه مشمول مجازات حد سرقت نشود، علاوه بر استرداد آن به حبس از ۱ تا ۵ سال محکوم می شود.
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان میامی بادآوری کرد: دوست داران میراث فرهنگی می توانند گزارش های خویش را از راه تماس با سامانه خبری به شماره ۳۱۷۰۵ اعلام کنند.1400/08/11
22:54:32
5.0 / 5
898
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر