راه اندازی مجدد قطارهای گردشگری با رعایت دستورالعمل های بهداشتی

راه اندازی مجدد قطارهای گردشگری با رعایت دستورالعمل های بهداشتی

به گزارش لذت سفر با عنایت به افزایش تقاضای مسافران برای تداوم حرکت قطارهای گردشگری، شرکت حمل و نقل ریلی رجا مبادرت به راه اندازی مجدد قطار گردشگری «شیرگاه» با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی کرده است.


به گزارش لذت سفر به نقل از خبرگزاری ایرنا از شرکت حمل و نقل ریلی رجا، «رضا عصاری» معاون اجرایی این شرکت با بیان این خبر اضافه کرد: حرکت قطار گردشگری شیرگاه در دو جمعه متوالی برابر با روزهای هفتم و چهاردهم آبان ماه خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه همه پروتکلهای بهداشتی در این قطار رعایت شده و قطار پیش از حرکت ضدغفونی خواهد شد، اظهار داشت: به منظور پیشگیری از شیوع کرونا و برای سلامت حال گردشگران، در این قطار علاوه بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی بین مسافران، بسته های بهداشتی شامل محلول ضدعفونی کننده و ماسک توزیع می شود.
عصاری، بازدید از تپه میل شهر ری، دشت کویر، کوه اژدها و تپه های مریخی، ایستگاه صد ساله بنکوه، دودکش های جنی و کوه های تعجب آور سیمین دشت، زرین دشت و کبوتر دره، حبله رود و باغ های میوه استان سمنان، چشمه رنگی و روستای شوراب، جاده گدوک، سه خط طلا، پل ورسک، پل اوریم، غار اسپهبد خورشید، پل کلانتر یا دوآب و جنگل زیبای شیرگاه و غیره را از جاذبه های گردشگری این سفر نام برد.
معاون اجرایی شرکت رجا با بیان این که ساعت حرکت از ایستگاه راه آهن تهران ۶ و ۴۵ دقیقه بامداد و ساعت بازگشت به ایستگاه تهران ۱۲ شب است، اظهار داشت: استفاده از قطار اختصاصی گردشگری، وجود راهنمای مجرب، بیمه گروهی و انفرادی، پذیرایی بسته بندی شده شامل صبحانه، ناهار، شام و میان وعده، همینطور برنامه های سرگرم کننده همچون خدمات شرکت رجا در این سفر است.
وی افزود: هم وطنان می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره برنامه سفر با قطارهای گردشگری، تخفیفات، چگونگی خرید بلیت و طرح های در ارتباط با سفرهای گروهی، علاوه بر رفتن به سایت رجا به نشانی www.raja.ir با سامانه ارتباط با مشتریان این شرکت از راه تلفن ۱۵۳۹ تماس بگیرند.
عصاری درباره اجرای پروتکلهای بهداشتی در قطارهای رجا بخصوص قطارهای گردشگری، عنوان کرد: با شیوع کرونا در کشور، این شرکت اقدام های گوناگونی را در جهت سفر هوشمند (سفر و سلامت) با انجام پروتکلهای بهداشتی شامل کنترل وضعیت سلامتی و بهداشت ماموران پیش از اعزام، ضدعفونی کردن قطارها در مبدا و طول سفر، استفاده از ظروف یکبار مصرف پذیرایی، رعایت فاصله گذاری اجتماعی در قطارها، عرضه ماسک به مسافران، جانمایی و تعبیه مواد ضدعفونی کننده در قطارها و غیره آغاز و اجرایی کرده است.
به گزارش لذت سفر به نقل از خبرگزاری ایرنا، تابستان سال جاری مدیرعامل وقت شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، ضمن اشاره به ثبت جهانی راه آهن سراسری ایران، از بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در صنعت گردشکری ریلی و تبدیل ایستگاه های متروکه مسیر به بوم گردی و هتل دعوت و اعلام حمایت کرد.


منبع:

1400/08/05
20:07:11
5.0 / 5
1003
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر