شیوه نامه ورود توریستهای خارجی منتشر گردید

شیوه نامه ورود توریستهای خارجی منتشر گردید

به گزارش لذت سفر شیوه نامه نحوه حضور توریستهای خارجی در شرایط انتشار کرونا از جانب دبیرخانه کمیته امنیت اجتماعی و انتظامی ستاد مدیریت این بیماری با محوریت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام و وظایف ۱۰ دستگاه مرتبط تشریح شد.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایرنا از میراث آریا، این دستورالعمل با هدف فراهم کردن حضور توریستهای خارجی به کشور با حفظ سلامت شهروندان و توسعه فعالیتهای گردشگری با محوریت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تدوین شده است و عملکرد سایر دستگاه ها درمورد مفاد آن به صورت دوره ای از جانب وزارت خانه به وزارت کشور عرضه خواهد شد.
بر اساس این دستورالعمل ۱۹ وظیفه برای وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، پنج وظیفه برای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ۱۳ وظیفه برای وزارت امور خارجه، هشت وظیفه برای وزارت راه و شهرسازی، پنج وظیفه برای وزارت کشور، سه وظیفه برای بیمه مرکزی، دو وظیفه برای وزارت اطلاعات، پنج وظیفه برای نیروی انتظامی، هفت وظیفه برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، و شش وظیفه برای سازمان صدا و سیما تعیین شده است.
نظارت بر اجرای این دستورالعمل بر عهده وزارت گردشگری بوده و در صورت مشاهده تخلف مراتب را از راه مراجع قانونی پیگیری و گزارش های لازم را به کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا عرضه می کند. در صورت عدم اجرای مفاد این دستورالعمل توسط دفاتر خدمات مسافرتی و سایر تاسیسات گردشگری دارای مجوز، وزارت گردشگری مطابق مقررات مربوطه اقدام می کند.
بر اساس ضوابط این دستورالعمل ورود و خروج مستقیم و غیرمستقیم مسافری (گروهی و انفرادی) اتباع ایرانی و خارجی از/به مرزهای زمینی همانند مرزهای هوایی، با عرضه کارت واکسن، آزمایش PCR منفی و رعایت شیوه نامه و دستورالعمل های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اول آبان ماه سالجاری بلامانع است.
این مصوبه شامل تردد مستقیم و غیرمستقیم از/به کشورهای پر ریسک اعلامی از جانب سازمان جهانی بهداشت توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نخواهد شد. درصورتیکه در روند بیماری کشورهای همسایه تغییری حاصل شود که نیازمند اعمال محدودیت یا ممنوعیت تردد مسافری باشد، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بعنوان مرجع تخصصی مراتب را اعلام می کند. به منظور مدیریت روند بیماری در داخل تردد مسافری (انفرادی- گروهی) با اولویت ۱۵ مرزهای زمینی که دارای امکانات و زیرساخت های لازم است، از تاریخ یاد شده آغاز خواهد شد. صدور روادید گردشگری برای مترددین از مرزهای بین المللی در قالب دستورالعمل تردد مسافرین از جانب وزارت امور خارجه بالامانع است.


1400/08/04
22:15:02
5.0 / 5
979
تگهای خبر: آزمایش , آموزش , پزشك , توریست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر