هتلی با 42 میلیاردریال سرمایه در شهداد کرمان

هتلی با 42 میلیاردریال سرمایه در شهداد کرمان

یک هتل بخش خصوصی شامگاه شنبه با حضور استاندار کرمان و ۴۲ میلیاردریال اعتبار در شهر شهداد در حاشیه کویر ثبت جهانی لوت راه اندازی شد.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایرنا این هتل که عملیات راه اندازی آن از سال ۹۶ کلید خورده است در ۲ هزار و ۴۰۰ متر مساحت و دارای ۷۰ تخت بهره برداری شد.
حجت الاسلام احمد الله وردی امام جمعه شهداد در مراسم افتتاح این هتل ضمن اشاره به ظرفیت های گردشگری این منطقه اظهار داشت: این منطقه به دلیل ظرفیت های تاریخی و گردشگری دارای بیشترین خانه های بوم گردی است.
وی ضمن اشاره به سرمایه گذاری افراد در حوزه گردشگری اظهار داشت: برای آنکه این عرصه رونق بگیرد و مشکلی هم ایجاد نشود لزوم دارد آئین نامه ها و چارچوب های گردشگری هم رعایت شود تاسرمایه گذاران هم بتوانند بدهی خویش را بپردازند و شاهد بازگشت سرمایه خود باشند.
بخشدار شهداد هم در این مراسم با تکیه بر لزوم تقویت زیرساخت های شهداد با وجود شمار زیاد گردشگران اظهار داشت: آثار طبیعی و گردشگری شهداد به کویر ثبت جهانی لوت منحصر نیست بلکه آثار بسیار دیگری وجود دارد که بهره برداری آنها برنامه می خواهد.


استاندار کرمان هم در این مراسم ضمن اشاره به موقعیت راهبردی شهداد در کنار کویر لوت، نقش آن در تأمین امنیت این کویر و هم قرار داشتن شهداد در راه عبور به استانهای دیگر اظهار داشت: شهداد می تواند محل ثبات و امنیت در کنار کویر ثبت جهانی لوت باشد.
علی زینی وند ضمن اشاره به تاکید و درخواست امام جمله شهداد اضافه کرد: منظور امام جمعه این است که در کنار گردشگری به فرهنگ و سنت مردم هم احترام گذاشت شود که خواسته درستی است.
عبدالحمید فهیمی سرمایه گذار و مالک هتل پایاب شهداد هم با تشریح اقدامات انجام گرفته برای ساخت این هتل به خبرنگار ایرنا اظهار داشت که حدود یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان کل اعتبار این هتل را در چارچوب تسهیلات دریافت کرده است.
به گزارش لذت سفر به نقل از خبرگزاری ایرنا بخش شهداد در شهرستان کرمان در موقعیت طبیعی و گردشگری خاصی قرار دارد؛ از یکسو، دهستان سیرچ و دیگر مناطق همجوار را با آب و هوایی کوهستانی و بعنوان زادگاه هوشنگ مرادی کرمانی نویسنده شهیر کشورمان در دل خود دارد و از طرفی دیگر با چند کیلومتر فاصله بخش هایی از کویر ثبت جهانی لوت و آب و هوای گرمش را در خود جا داده است.
جاذبه های طبیعی این منطقه در کنار دهها اثر تاریخی و باستانی، موقعیتی خاص به این منطقه داده است.
استان کرمان با هشت اثر ثبت جهانی دارای بیشترین اثر ثبت جهانی در میان استانهای کشور است.
ارگ بم (بزرگترین سازه خشتی جهان)، روستای دست کند میمند با چندهزارسال قدمت، باغ زیبای شازده با خصوصیت های منحصر به فرد باغ و معماری عمارت آن، دشت کویر لوت در منطقه شهداد کرمان که قدیمی ترین درفش جهان از آنجا به دست آمده و سه قنات «گوهرریز» جوپار در شهرستان کرمان، «اکبرآباد» و «قاسم آباد» در شهرستان بم به ثبت جهانی رسیده است. همینطور روستای دارستان سیرجان و این شهرستان بعنوان خاستگاه بافت گلیم شیرکی پیچ و دهکده جهانی گلیم به ثبت جهانی رسیده است.منبع:

1400/08/03
10:00:33
5.0 / 5
1055
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر