ضرغامی:

هفت شهر عشق و هفت باب بهشت دربقعه شیخ صفی اردبیل نمایان است

هفت شهر عشق و هفت باب بهشت دربقعه شیخ صفی اردبیل نمایان است

اردبیل وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به ظرفیت های گردشگری در استان اردبیل اظهار داشت: وضعیت زیرساخت های حوزه گردشگری اردبیل در خور مردم منطقه نیست.


سیدعزت الله ضرغامی ۲۹ مهر در مسافرت به استان اردبیل با اشاره به تقویت حوزه های گردشگری در استان اردبیل، اظهار نمود: اردبیل از قله های حوزه میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی کشور بشمار می رود و ازموقعیت کم نظری به لحاظ قدمت منطقه و جغرافیا دارد. ولی گردشگری امروز این منطقه شایسته این استان نیست.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شناسایی ۱۰۰ چشمه آبگرم در سطح کشور را اشاره کرد و اظهار داشت: هیچ کدام ازین مناطق نمی تواند جایگاه سرعین را کسب کند. در حالی است که سرعین از زیرساخت های خوب برای جذب توریست برخوردار نبوده و در هنکام ورود به این شهرستان وضعیت آن به مانند یک پارکینگ شلوغ دیده می شود.
بگفته وی آبگرم های سرعین می تواند نقطه قوت در توسعه گردشگری سلامت، تندرستی و جذب توریست به شمار بیاید بطوریکه باید در این عرصه سرمایه گذاری مناسب صورت گیرد.
ایشان سپس با اعلان اینکه وزارت میراث فرهنگی بروکراسی منفی بالایی دارد، اشاره کرد: در سالهای اخیر وجود بروکراسی های عجیب و غریب در وزارت میراث فرهنگی و همین طور سطح کشور مانع سرمایه گذاری بخش خصوصی شده که حذف این بروکراسی ها در دستور کار وزارت است.
ضرغامی با اشاره به اینکه اعتبارت مناسبی را در این سفر برای باسازی زیر ساخت‎های گردشگری و مرمت آثار باستانی در نظر گرفته ایم، افزود: آثار باستانی، تاریخی و فرهنگی همچون بقعه شیخ صفی الدین موقعیت خاصی به اردبیل بخشیده و وظیفه ما حفظ و مرمت آثار تاریخی است.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: تلاش می نماییم فضا را برای بخش خصوصی و افرادی که خواهان سرمایه گذاری هستند باز و مشکلات مردم در کوتاه ترین زمان حل نماییم.1400/07/30
23:44:40
5.0 / 5
976
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر