وزیر میراث فرهنگی در جمع خبرنگاران خبر داد:

اعزام کارشناسان به شیراز برای حل مشکل مردم و حفظ بافت تاریخی

اعزام کارشناسان به شیراز برای حل مشکل مردم و حفظ بافت تاریخی

به گزارش لذت سفر وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: یک تیم کارشناسی جهت بررسی موضوع و حل مشکلات مردم در بافت تاریخی و حفظ خانه های تاریخی شیراز اعزام شده تا همه جوانب را بررسی کند.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، سیدعزت الله ضرغامی سه شنبه شب در حاشیه سمپوزیوم ملی یک صد سال گردشگری ایران در جمع خبرنگاران در مورد مشکلات مردم و حفظ بافت تاریخی شیراز اظهار داشت: موضوع بافت تاریخی شیراز وحل مشکلات مردم و البته حفظ خانه های تاریخی به تیم کارشناسی ارجاع داده شد و این تیم به منطقه اعزام شده تا همه جوانب را بررسی نمایند.
ضرغامی درباره صحبت های اخیرش پیرامون بررسی بافت تاریخی شیراز اظهار داشت: مسائل مختلف داریم که باید با کار کارشناسی حل شود. هر فرد آمد و گفت«که ما داریم در این خانه زندگی می نماییم و بدبخت شدیم» از آن طرف یکی هم می آید و می گوید که «اینجا خانه تاریخی است و باید بافت تاریخی حفظ شود».
وی پاک کردن صورت مسائل را اشتباه دانست و اشاره کرد: باید مسائل را شنید و موضوعات را کارشناسی و بازدید و سپس راهکار صحیح را انتخاب نمود و تصمیم گرفت، باید در خانواده میراث فرهنگی و گردشگری با یکدیگر حرف بزنیم و مشکلات این بخش ها را حل نماییم.

میز سلامت در معاونت گردشگری وزارتخانه تشکیل شده است
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همچین به جلسه و دیدار روزگذشته با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اشاره نمود و اضافه کرد: میز سلامت در معاونت گردشگری تشکیل شده است و صحبت های ابتدایی هم با وزیر بهداشت انجام گرفته است، ولی مسیر سختی در زمینه گردشگری سلامت پیش رو داریم، برای اینکه در گذشته اشکالات و ایرادهای زیادی داشته و تا حدی این مساله گرفتار فساد شده است.


منبع:

1400/07/29
14:40:24
5.0 / 5
952
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر