چند سفارش و سفارش گردشگری به گلستان و بوشهر

چند سفارش و سفارش گردشگری به گلستان و بوشهر

لذت سفر: معاون گردشگری در دیدار جداگانه با مدیران میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بوشهر و گلستان درباره ماموریت اصلی این دو استان در توسعه گردشگری دریایی، کشاورزی و بومگردی چند سفارش و سفارش کرد.


به گزارش لذت سفر به نقل از روابط عمومی، علی اصغر شالبافیان در دیدار با محمدحسین ارسطوزاده ـ مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر - اظهار داشت: باتوجه به اینکه یکی از اصلی ترین استعدادهای ذاتی بوشهر در بخش سواحل، بنادر، جزایر و بطور کل کرانه های خلیج فارس خلاصه می شود، بدین جهت هدایت ظرفیت های سرمایه گذاری و سرمایه گذاران مشتاق به این بخش، رونق جدی در بخش توسعه گردشگری دریایی را رقم خواهد زد.
وی همین طور اقدامات اخیر استان بوشهر در به کارگیری کشتی های تفریحی، لنج ها و فعال کردن پروژه های گردشگری سواحل را شایسته دانست و اضافه کرد: اینکه هر استان بتواند با تمرکز بر ظرفیت های موجود برنامه های اجرائی و استراتژی های حوزه گردشگری را پیش ببرد، بی گمان ضمن جلوگیری از اتلاف انرژی در سایر بخش ها، توسعه سریع تر و اقداماتی جدی در امتداد برندینگ گردشگری استان محقق خواهد شد.
محمدحسین ارسطوزاده ـ مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر ـ نیز با اشاره به اقدامات و توانمندی های گسترده استان در بخش های مختلف، خصوصاً گردشگری دریایی، تصریح کرد که به کارگیری کشتی تفریحی و لنج ها را برای جذب گردشگران و رونق سفرهای دریایی بعنوان دو ماموریت محول شده در صدر برنامه های اجرائی پیش رو قرار دارد.
شالبافیان همین طور در دیدارِ احمد تجری ـ مدیرکل اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان ـ با اشاره به ظرفیت های متنوع این استان، اظهار نمود: تمرکز استان گلستان بر توسعه گردشگری کشاورزی یکی از اقدامات مهم در امتداد تنوع محصولات گردشگری، جذب گردشگران و در نهایت توزیع سفر در سطح کشور به شمار می آید که می توان با ایجاد الگوهای موفق زمینه رشد و توسعه کیفی آنها را فراهم آورد.
وی با اشاره به اینکه یکی از طرح های در دست اقدام این استان، هدایت طرح های بوم گردی به سمت مجتمع های گردشگری ست، اضافه کرد: قرار گرفتن واحدهای بوم گردی در مجموعه ای کامل شامل مراکز تولید و فروش صنایع دستی، برگزاری تورهای گردشگری و سایر امکانات رفاهی مورد نیاز گردشگران سبب حرکت و تقویت چرخه اقتصاد این مراکز خواهد شد.
معاون گردشگری با تاکید بر اینکه نگاه به توسعه گردشگری باید آمایشی باشد، بیان کرد: چنانچه ظرفیت ها و توانمندی های هر استان پایه توسعه صنعت گردشگری قرار گیرد، رشد یکپارچه و پایداری ایجاد خواهد شد و ضمن بهره مندی از امکانات موجود مدیریت صحیح منابع محقق می شود.
احمد تجری ـ مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان ـ نیز با یادآوری اینکه نتیجه طرح آمایش سرزمین این استان، متمرکز بر دو بخش کشاورزی و گردشگری بوده است، یکی از اصلی ترین برنامه های اجرائی پیش رو دراین زمینه را برنامه ریزی بمنظور توسعه گردشگری کشاورزی مبتنی بر ظرفیت های ذاتی استان ذکر کرد.
او همین طور با اشاره به صدور تعداد قابل توجه موافقت اصولی بمنظور راه اندازی پروژه های گردشگری کشاورزی در استان، اظهار داشت: تا کنون نمونه های موفق در قالب مزرعه های گردشگری در گلستان به راه افتاده است که با استقبال قابل توجه گردشگران، بعنوان نمونه های موفق در سطح کشور الگوبرداری می شوند.
منبع:

1400/07/24
12:49:02
5.0 / 5
1039
تگهای خبر: برنامه , برند , بوم گردی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر