همکاری غول بزرگ صنعت سرگرمی با سازمان جهانی گردشگری

همکاری غول بزرگ صنعت سرگرمی با سازمان جهانی گردشگری

لذت سفر: شبکه نتفلیکس و سازمان جهانی گردشگری گزارشی درباره نقش فیلم و سریال در ارتقای صنعت گردشگری تالیف و منتشر نمودند.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی هاسپیتلتی نت (Hospitality net)، سازمان جهانی گردشگری و سرویس پخش اینترنتی فیلم و سریال نتفلیکس در انتشار گزارشی درباره نقش فیلم و سریال ها بعنوان ابزاری برای ارتقای گردشگری و قرابت فرهنگی همکاری کردند.
این گزارش که گزارش جهانی قرابت فرهنگی و گردشگری سینما و تلویزیون نام دارد، افزایش علاقه بیننده نسبت به یک فرهنگ یا کشور خاص را که در صفحه تلویزیون یا پرده سینما به نمایش درآمده، بررسی می کند. یافته های این مطالعه در جریان بزرگترین رویداد بین المللی برای کارشناسان صنعت سمعی و بصری به زبان اسپانیایی و پرتغالی در مادرید ارائه شد.
هدف نهایی این گزارش پشتیبانی از سیاست گذاران و سهامداران اصلی حوزه گردشگریست تا سیاست هایی را اجرا کنند که مقاصد گردشگری آنها را برای تهیه کنندگان سمعی و بصری به مقصدی جذاب تبدیل می کند. این گزارش همزمان می خواهد به اتخاذ راهبردهای متمرکز برای ارتقای گردشگری و راندمان فرهنگ بومی، سرمایه گذاری روی استعدادها و آموزش با هدف پیشرفت بخش فیلمسازی محلی کمک نماید تا رسیدن به سطح بالای استعداد و ظرفیت زیربنایی و تولید تضمین شود و پای فرهنگ به جشنواره های سینمایی برسد.
زوراب پولولیکاشویلی، دبیر کل سازمان جهانی گردشگری، در این زمینه می گوید: بخش گردشگری و صنعت سمعی بصری هر دو برای فرهنگ ارزش قائل هستند و آنرا ترویج می کنند، از مشاغل مربوطه حمایت کرده و در مناطق مختلف اشتغالزایی می کنند. همکاری سازمان جهانی گردشگری و نتفلیکس به مقاصد گردشگری کمک می نماید به سود بالقوه گردشگری سینما و تلویزیون پی ببرند.
دین گارفیلد مسئول سیاست عمومی نتفلیکس نیز در این زمینه اظهار داشت: در این مطالعه توانستیم آنچه به آن باور داشتیم را ثابت کنیم: اینکه در کنار تمایل به سفر و بازدید از مقاصد گردشگری، قرار گرفتن در معرض محتوای سینمایی و تلویزیونی نیز به افزایش علاقه به میراث، فرهنگ، زبان و روابط بین فردی می انجامد. جزییات این گزارش نشان میدهد صنایع خلاق، تبادلات فرهنگی، قصه کویی و گردشگری همگی با هم مرتبط هستند و می توانند نحوه درک و برقراری ارتباط جوامع با یکدیگر را متحول کنند.


منبع:

1400/07/22
12:52:41
5.0 / 5
1034
تگهای خبر: آموزش , اینترنت , برند , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر