بافت تاریخی همدان نباید تحت الشعاع توسعه یافتگی قرار گیرد

بافت تاریخی همدان نباید تحت الشعاع توسعه یافتگی قرار گیرد

به گزارش لذت سفر همدان رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر همدان اظهار داشت: باید سازوکاری بیاندیشیم تا بافت تاریخی همدان تحت الشعاع توسعه یافتگی قرار نگیرد.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا، سعید حاجی بابایی دوشنبه ۱۲ مهرماه در جلسه فوق العاده کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر همدان، افزود: با کمک دستگاههای مربوط باید جلوی این گونه اتفاقات گرفته شود و اگر مقرر است ناهماهنگی وجود داشته باشد و اگر فردی کوتاهی داشته باید علت را بدانیم و اگر خلاء قانونی هم بوده آنرا بررسی نماییم.

وی ضمن اشاره به این که کشورهایی مانند ایران و بخصوص شهر همدان بافت های تاریخی چندانی ندارند، اضافه کرد: باید صدها میلیارد هزینه و زمان صرف کرد تا چنین بافتی ایجاد شود اما متأسفانه ساده انگارانه از کنار آنچه که داریم عبور می نماییم و گاهی اوقات تصمیماتی می گیریم که قابل جبران نیست و سبب مخدوش شدن بافت تاریخی می شود.

عضو شورای شهر همدان خاطرنشان کرد: متأسفانه ضوابط و مقررات بگونه ای نیست که به حفظ بافت ها کمک نماید و خیلی از تصمیماتی که سالهای قبل گرفته شده قابل دفاع نیستند.

حاجی بابایی ضمن اشاره به این که تخریب مدرسه تاریخی ظفر بسیار ناراحت کننده است، اضافه کرد: ظاهرا نامه ای از جانب دادستانی به شهرداری ارسال شده که دیگر استعلام موردی نگیرند که به نظر می آید مبحث بسیار درستی است چونکه سبب می شود مردم رفت وآمدی در سازمان ها و ادارات نداشته باشند و معطل نشوند.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر همدان اظهار نمود: در بهمن ماه سال ۹۹، مسئول شهرداری منطقه یک، استعلامی در رابطه تقاضای مالک از میراث فرهنگی گرفته و درخواست صدور پروانه داشته که ظاهرا سازمان میراث پاسخ نامه را نداده است، از سوی دیگر این مورد مصوبه ماده ۵ داشته و در مصوبه دوم تغییر کاربری از مختلط به تجاری آمده است.

منبع:

1400/07/13
11:59:37
5.0 / 5
952
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر