آخر خدمات رسانی به زائرین اربعین و بازگشایی کارگاه های عتبات

آخر خدمات رسانی به زائرین اربعین و بازگشایی کارگاه های عتبات

جانشین رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات، آخر خدمات رسانی موکب های اربعین را اعلام نمود و از بازگشایی کارگاه های عمرانی در شهرهای کربلا و نجف اطلاع داد.


به گزارش لذت سفر به نقل از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، مجید نامجو اظهار داشت: بعد از حدود دو هفته تعطیلی موقت کارگاه های در ارتباط با دو طرح بزرگ توسعه حرم مطهر امام حسین (ع) و حرم امام علی (ع) در ایام پیاده روی بزرگ اربعین، با آخر فعالیت موکب های مستقر در این اماکن، کارگاه های عمرانی به همت کارگران و مهندسان ایرانی بازگشایی شده و اجرای طرح ها با قوت شروع شده است.
او با بیان اینکه اصلی ترین پروژه درحال اجرای ستاد بازسازی عتبات طرح توسعه حرم مطهر امام حسین (ع) است، اظهار نمود: فاز نخست طرح توسعه حرم سیدالشهدا (ع) مزین به نام صحن و شبستان حضرت زینب (س)، با حدود ۱۶۸هزار مترمربع زیربنا، شامل شبستان های روسطحی و زیرسطحی و بخش زیارتی و غیرزیارتی به همراه مجموعه های خدماتی است.
او اضافه کرد: امکانات خدماتی و رفاهی مناسبی در این طرح برای زائرین مانند ۸۵۰ چشمه سرویس بهداشتی و ۱۲۰ دوش حمام درحال ساخت است.


نامجو درباره دیگر طرح بزرگ توسعه ای عتبات، خاطرنشان کرد: خرده کاری های باقی مانده از طرح توسعه حرم مطهر علوی مزین به نام صحن و شبستان حضرت زهرا (س) در نجف اشرف هم با برچیده شدن موکب ها، باردیگر با همت استادکاران ایرانی در حال انجام می باشد.


جانشین رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات اضافه کرد: صحن و شبستان حضرت زهرا (س) با زیربنای ۲۲۰ هزار مترمربع، دارای دو بخش زیارتی و غیرزیارتی است که تا کنون بیشتر از ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و با بهره برداری از آن، حرم تاریخی مولای متقیان معروف به حرم عتیق بیشتر از ۲۰ برابر توسعه می یابد.


وی اظهار داشت: خیلی از دوست داران خاندان در سالهای قبل وجوهاتی را نذر مراسم اربعین می کردند که سال جاری به علت وجود محدودیت ها، نذر خویش را برای توسعه حرم ها اختصاص دادند.
نامجو بیان نمود: روزهای پایانی ماه صفر و ایام رحلت حضرت رسول (ص)، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) فرصت معنوی ارزشمندی است تا علاقه مندان ائمه با اهداء کمک های نقدی و غیرنقدی، در فیض توسعه حرم های مطهر مشارکت کنند که اطلاعات بیشتر در اینباره در سایت ستاد بازسازی عتبات عالیات موجود است.
منبع:

1400/07/12
00:06:33
5.0 / 5
983
تگهای خبر: تاریخی , خدمات , زیارت , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر