پیش ثبت نام اربعین متوقف گردید

پیش ثبت نام اربعین متوقف گردید

کمیته اعزام ستاد مرکزی اربعین از توقف پیش ثبت نام اربعین اطلاع داد.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا، در اطلاعیه ای که این کمیته در سامانه پیش ثبت نام اربعین (سماح) منتشر نموده، آمده است: «نظر به استقبال چشم گیر زائرین و با عنایت به ظرفیت تخصیص یافته، ثبت نام از متقاضیان جدید به منظور انجام مراحل ثبت نام قطعی افرادی که در مرحله اول پیش ثبت نام شرکت کرده و توسط وزارت بهداشت و درمان تزریق دو دُز واکسن کرونای آنها مور تایید قرار گرفته است، متوقف می شود.»
عراق تا کنون با حضور ۶۰ هزار زائر ایرانی در مراسم اربعین موافقت کرده است. شرط سفر این تعداد زائر استفاده از مسیر هوایی، همراه داشتن گواهی منفی تست کرونا (PCR) در محدوده ۷۲ ساعت قبل از پرواز، تزریق دو دز واکسن کرونا و نداشتن بیماری زمینه ای اعلام شده است.
سازمان حج و زیارت که مسؤولیت ثبت نام و اعزام زائرین به اربعین را به عهده دارد از روز دوشنبه ۲۲ شهریورماه ثبت نام از زائرین را شروع کرد. در ساعات اولیه هم بیشتر از ۵۰ هزار نفر، نزدیک به سهمیه مورد توافق ایران و عراق، در این سامانه پیش ثبت نام کردند، با این وجود روند پیش ثبت نام تا ساعت ۲۱ شب گذشته (۲۳ شهریورماه) ادامه داشت. رئیس سازمان حج و زیارت هم گفته بود این پیش ثبت نام مقدماتی است و به منزله قطعی بودن اعزام افراد ثبت نام کننده نیست.
کمیته اعزام ستاد مرکزی اربعین همینطور از متقاضیانی که فرایند پیش ثبت نام را انجام داده اند خواسته «با توجه به محدودیت زمانی تا آغاز سفر اربعین، امروز، چهارشنبه ۲۴ شهریورماه با رفتن به قسمت «پیگیری وضعیت ویرایش» در سامانه سماح نسبت به تکمیل ثبت نام، پرداخت هزینه های مربوطه و تحویل گذرنامه به دفتر زیارتی منتخب اقدام نمایند. بدیهی است تکمیل نکردن فرآیند ثبت نام به منزله انصراف تلقی شده و اولویت ثبت نام آنها به سایر افراد تعلق خواهد گرفت.»
این سامانه درحالی تا ساعت ۱۳ روز چهارشنبه برای تکمیل فرایند ثبت نام به متقاضیان فرصت داده که از شب گذشته با توقف پیش ثبت نام مکرر از دسترس خارج شده است.
منبع:

1400/06/24
21:03:26
5.0 / 5
970
تگهای خبر: ثبت , زیارت , سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر