استاندار اردبیل:

طرح جامع گردشگری اردبیل بازبینی می شود

طرح جامع گردشگری اردبیل بازبینی می شود

لذت سفر: ایرنا- استاندار اردبیل اظهار داشت: طرح جامع گردشگری به لحاظ توسعه شهرهای استان و آمایش سرزمینی بازبینی و در آینده نزدیک تدوین می شود.


به گزارش لذت سفر به نقل از خبرگزاری ایرنا، اکبر بهنامجو روز یکشنبه در نشست بررسی طرح جامع گردشگری استان اردبیل اظهار نمود: طرح جامع گردشگری قبل از استان شدن اردبیل تدوین شده است و نیاز به بازبینی کلی دارد که با هماهنگی میراث فرهنگی، جهاد دانشگاهی، استانداری و یک تیم قوی از استادان برجسته کشوری تدوین و بازبینی خواهد شد.
وی با اعلان اینکه در طرح بازبینی همه نیازمندی ها و ایده ها به روز می شوند، اضافه کرد: عملیاتی کردن ایده هایی که از لحاظ کمی و کیفی در طرح جامع گردشگری نیاز بود، پیاده شده است و روند کار رو به پیشرفت دارد.
استاندار اردبیل بیان کرد: امکانات، فرصت ها، تهدیدها و محدودیت های استان در بازبینی طرح شناسایی شده و هدایت شیوه های بهره برداری از منابع آب های معدنی و کاهش وابستگی های فصلی به خوبی دیده شده است.
وی با اشاره به این که باید برای ماندگاری بیشتر مسافران در استان نگاه ویژه ای داشته باشیم، افزود: بهره گیری از ساز و کارهای لازم برای بازتوزیع گردشگران در شهرستان های شمالی و جنوبی، استفاده از توانمندی ها و ظرفیت های گردشگری شهر اردبیل همچون مجموعه شیخ صفی و جاذبه های منحصر به فرد از هدف های اصلی طرح جدید است.
بهنامجو افزود: با اتمام پروژه راه آهن اردبیل ظرفیت جدیدی برای گرشگری استان ایجاد می شود و بدین جهت باید طرح بازبینی گردشگری با نگاه بین المللی و چشم اندازی دست کم ۱۵ ساله تدوین شود.
وی گردشگری سلامت را همچون بخش های مهم این طرح برشمرد و اظهار داشت: باتوجه به مرز مشترک ایران و جمهوری آذربایجان، انجام طرح های مختلف مشترک بین ۲ کشور باید با انگیزه بیشتر نسبت به گردشگری پزشکی و سلامت صورت گیرد.
استاندار اردبیل از پژوهشگران طرح جامع گردشگری خواست در حین تحقیق ضمن برطرف نمودن کاستی های موجود در آمایش سرزمینی مشخص کنند که چند درصد نیازمندی های استان تا کنون مورد توجه بوده و چه اقدام های جدیدی باید در طرح بازبینی اعمال شود.
وی اشاره کرد: کمبودها و ظرفیت ها در این طرح باید بطور کامل مشخص شود و این که در وضعیت بحرانی شیوع ویروس کرونا چه نارسایی هایی در استان اردبیل از لحاظ جمعیتی مشاهده می شود نیز در طرح نهایی اعمال شود.
اردبیل با حدود یک میلیون و ۲۴۸ هزار نفر جمعیت با استانهای گیلان، زنجان و آذربایجان شرقی همسایه است و گردشگری در کنار کشاورزی و صنعت بعنوان سه محور توسعه این خطه بشمار می رود.
پیش از شیوع ویروس کرونا ۳۲ واحد هتل، ۸۷ واحد هتل آپارتمان، ۹۸ واحد میهمان پذیر، سه واحد کمپینگ و ۲ مجتمع گردشگری در کنار ۲ واحد اقامتگاه بوم گردی سالانه پذیرای هشت میلیون نفر توریست داخلی و افزون بر ۱.۶ میلیون توریست خارجی را در این استان میزبانی می کردند.
پل معلق مشگین شهر، کوه سبلان با ظرفیت کوهنوردی، وجود پیست اسکی آلوارس و سرعین بعنوان شهر چشمه های بهشتی از جاذبه های پر بازدید استان اردبیل است.

1400/06/24
14:24:34
5.0 / 5
1051
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر